ایستگاه خبر

نرخ هش بیت‌کوین به اوج تاریخی تازه‌ای رسید!

درپی افزایش نرخ هش شبکه‌ی بیت‌کوین به اوج تاریخی تازه‌ای (ATH) در ساعات گذشته، قیمت هرواحد از این رمز ارز بالاتر از سطح 41 هزار دلاری قرار گرفت. ماه ژانویه برای بیت‌کوین چندان خوشایند نبود و قیمت آن با ریزش بالایی به 33 هزار تنزل یافت. اما با فرارسیدن ماه فوریه این دارایی برتر بازار کریپتو به‌ترتیب خطوط مقاومت 38000 و 41500 هزار دلاری را شکست و اوج قیمت ماهانه‌ی 46000 دلاری را ثبت کرد.

نرخ هش بیت‌کوین به اوج تاریخی تازه‌ای رسید!

اندیکاتور RSI یا شاخص قدرت نسبی (Relative Strength Index) در ساعات اولیه امروز (دوشنبه) عدد 39 را نشان دادند، این به‌معنای پایان روند نزولی هفته‌ی پیش و تداوم روند صعودی به‌سمت سطح مقاومت 48000 دلاری است.

اندیکاتور RSI توانایی سنجش دامنه‌ی تغییرات قیمتی را دارد. مقادیر بالای 70 از خرید افراطی یک دارایی خبر داده و یک اصلاح قیمت را پیش‌بینی می‌کنند. ازسوی دیگر مقادیر زیر 30 حاکی از فروش افراطی یک دارایی بوده و یک بازیابی و افزایش قیمت را برای آن نوید می‌دهند.

براساس داده‌های ابزار تحلیلی YCharts، این رفتار قیمتی درپی دست‌یابی نرخ هش بیت‌کوین به یک اوج تاریخی جدید است. نرخ هش یک شاخص سنجش قدرت محاسباتی لازم برای استخراج بلاک‌های شبکه‌ی بیت‌کوین است؛ هرچه این نرخ بالاتر باشد کنترل شبکه‌ برای نهادها و افراد مستقل دشوارتر شده و احتمال وقوع یک حمله‌ی 51% کاهش می‌یابد.

نرخ هش بیت‌کوین به اوج تاریخی تازه‌ای رسید!

نرخ هش که از 180 میلیون تراهش درثانیه (TH/s) در هفته‌ی گذشته به 248.11 میلیون هش درثانیه (TH/s) در روز گذشته رسید با 15.51 درصد کاهش، هم‌اکنون معادل با 209.63 میلیون تراهش درثانیه (TH/s) است. طی سال گذشته شاهد افزایش 50 درصدی نرخ هش شبکه‌ی بیت‌کوین بوده‌ایم. ماینرهای مستقر در آمریکا در جولای سال گذشته 35.4 درصد از کل نرخ هش شبکه را به‌خود اختصاص داده بودند.

پیشنهاد مطالعه: بازارساز خودکار (AMM) چیست؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا