بلاکچینگیم‌هامقالات بلاکچین

معرفی بازی‌های بلاک چین | آیا بازی‌هایی که ارز دیجیتال می‌دهند واقعیت دارند؟

بازی های موبایل بسیاری در App Store ها وجود دارند که مرتبط با بیت کوین و رمزارز ها و امکان کسب درآمد را فراهم کرده اند؛ اما آیا این روش، چقدر کارآمد است؟

این روز‌ها بیت کوین و سایر رمزارزها از محبوبیت زیادی برخوردارند. بازتابی از این محبوبیت را می‌توان در بازی‌های موبایل موجود در App Store‌های معروف مشاهده کرد. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از این بازی‌های موبایل ساخته شده‌اند که فرآیند استخراج (Mining) و معاملات رمزارز‌ها را شبیه‌سازی می‌کنند. حتی بازی‌هایی وجود دارند که در ازای موفقیت کاربر در روند بازی، رمزارز‌هایی را به عنوان جایزه به او می‌دهند. با کوین ایران همراه باشید تا در ادامه برخی از این بازی‌ها را بررسی کنیم.

تاریخ آخرین به‌روزرسانی این مقاله: تیر ۱۴۰۰

به طور کلی دو نوع بازی مبتنی بر بلاک چین وجود دارد:

  1. بازی‌هایی که می‌توان با آن‌ها هم سرگرم شد و هم کسب درآمد کرد.
  2. بازی‌هایی که بیشتر شبیه‌ساز معاملات و استخراج هستند و بیشتر جنبه آموزشی و سرگرمی دارند.

در این مقاله ابتدا به بازی‌هایی که می‌توان برای کسب درآمد از آن‌ها استفاده کرد می‌‌پردازیم و با نام «بازی‌های بلاک چین» از آن‌ها یاد می‌کنیم، سپس به بخش بازی‌های شبیه‌سازی می‌رویم.

معرفی بازی‌های بلاک چین

CryptoKitties معرفی بازی‌های بلاک چین

بازی کریپتوکیتیز CryptoKitties

شاید از دیدن بازی Cryptokitties در این لیست تعجب نکنید. این اولین باز‌یِ بلاک‌ چین محسوب می‌شود و کل صنعت گیمینگ مبتنی بر بلاک چین را دگرگون کرده است.

در این بازی کاربران گربه‌های نادر را جمع‌آوری و تکثیر می‌کنند، درست مثل جمع کردن کارت‌های پوکمون توسط بچه‌ها. بعضی از کاربران حاضرند برای یک گربه مجازی ۳۰۰ هزار دلار پرداخت کنند. گربه مجازی مشهور دراگون (Dragon) به قیمت ۶۰۰ اتریوم یا ۱۷۰ هزار دلار به فروش رسید.

این بازیِ مبتنی بر اتریوم موفقیت زیادی داشت و در همان هفته اول انتشار میلیون‌ها دلار تراکنش را پردازش کرد. امروزه CryptoKitties هنوز محبوب است. به دلیل مشکلات مقیاس‌پذیری و …، بازی به پلتفرم‌ جدیدی به‌نام بلاک چین Flow انتقال داده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: با کریپتوکیتیز و نحوه خرید آن‌ها آشنا شوید (CryptoKitties)

 

My Crypto Heroes معرفی بازی‌های بلاک چین

بازی My Crypto Heroes

بازی My Crypto Heroes نیز یک بازی محبوب بلاک چین است. این یک بازی نقش‌آفرینی است که روزانه ۳ تا ۶ هزار کاربر دارد و یکی از موفق‌ترین بازی‌های بلاک چین شناخته می‌شود.

همان‌طور که از نامش پیداست، کاربران می‌توانند با قهرمان‌های (Heroes) تاریخی بازی کنند و آیتم‌های کمیابی به دست بیاورند که به توکن‌های ERC-721 پیوند خورده است.

 

Spells of Genesis معرفی بازی‌های بلاک چین

بازی Spells of Genesis

بازی دیگر محبوب لیست ما Spells of Genesis است. این یک بازی نقش‌آفرینی بوده و بعضی‌ها آن را اولین بازی بلاک چین می‌نامند. Spells of Genesis ابعاد راهبردی، آرکید و معامله‌ای را با هم ترکیب کرده است.

کاربران می‌توانند کارت‌های نایابی را توسعه داده و علیه یکدیگر استفاده کنند. البته کاربران می‌توانند کارت‌هایشان را به دارایی‌های مبتنی بر بلاک‌چین تبدیل کرده و به کیف پول‌های دیجیتال‌شان انتقال دهند.

این بازی در ابتدا بر روی بیت کوین ساخته شده بود اما اتریوم را هم به پلتفرم خود اضافه کرده است.

 

0xUniverse معرفی بازی‌های بلاک چین

بازی 0xUniverse

0xUniverse یک بازیِ مبتنی بر اتریوم است که ابعاد جدیدی را به شما نشان خواهد داد. کاربران می‌توانند سفینه‌های فضایی بسازند و در فضا بچرخند؛ همچنین می‌توانند در سیاره‌هایی مستقر شوند و به اصطلاح آن‌ها را به استعمار دربیاورند تا تجربه‌ی بازی‌شان را به پول تبدیل کنند.

از آنجایی که این بازی کاملاً بر بلاک چین اتریوم ساخته شده است، می‌توانید اقدامات گذشته خود را مشاهده و تحلیل کنید تا راهبردتان را بهبود ببخشید.

 

Gods Unchained معرفی بازی‌های بلاک چین

بازی Gods Unchained

Gods Unchained یک بازی معامله‌ای ورق دیجیتال نوبتی است که مانند بازی Hearthstone، بازیکنان باید کارت‌های نایاب را جمع کرده و دسته‌ی جنگی خود را بسازند.

این بازی بر بلاک چین اتریوم ساخته شده است (با هدف تبادل توکن‌های غیرقابل تعویض). تامین مالی این بازی بسیار خوب و سخاوتمندانه است و باعث شده به یک بازی بسیار چشمگیر در صنعت بازی مبتنی بر بلاک چین تبدیل شود.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

بازی Bitcoin Bricks

بازی Bitcoin Bricks

این بازی اندرویدی توسط تیم Joy Soft ساخته شده و مانند بازی‌های پازلی Tetris (باید رنگ‌های یکسان کنار هم قرار گیرند) است. ویژگی جالب بازی Bitcoin Bricks نحوه امتیازدهی آن است. به جای آنکه امتیازات بی‌ارزش به کاربران داده شود، درصورتی‌که بتوانید سطری یک رنگ درست کنید، ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین به شما داده خواهد شد. اگر امتیازات شما از حدی مشخص بیشتر شود، اجازه برداشت به شما داده می‌شود. موجودی بیت کوین‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید در قسمت بالای بازی همواره نمایان است.

 

Farasite

بازی Farsite

Farsite یک بازی MMO RTS نقش‌آفرینی با عناصر ماجراجویی در یک محیط علمی‌-تخیلی براساس داستان آخرالزمانی (آپوکالیپتیک) با ویژگی‌های بازی آزاد و مالکیت کاربر بر NTFها است. اقتصاد بازی بر ابعاد سرمایه غیرمتمرکز بلاک چین اتریوم ۲.۰ مبتنی است. بازیکنان می‌توانند نقش‌های متنوعی برای قرار گرفتن در بخشی از یک اقتصاد بزرگ‌تر بازی کنند.

در این بازی می‌توانید در یک جهان غیرمتمرکز بچرخید و کشف کنید، یا در یک سیاره برای به‌دست آوردن مواد نایاب برای ساخت سفینه‌ها مقری برای خود بسازید، با دیگر کاربران معامله کنید، بر سر غنایم بجنگید و بر تمام ستاره‌ها حکم‌فرمایی کنید.

 

CryptoWars

بازی CryptoWars

یک بازی حماسی غیرمتمرکز که در آن روستای خود را می‌سازید، دوستان و متحدانی پیدا می‌کنید و ارتش‌تان را برای پیکار با دشمنان و فتح سرزمین‌های‌شان آماده می‌سازید. CryptoWars اولین بازی استراتژی است که کاملا با قراردادهای هوشمند کار می‌کند و هرچیزی که در بازی به دست بیاورید، در بلاک چین اتریوم هم به‌طور واقعی به شما تعلق خواهد یافت.

البته این بازی به‌‌تازگی توسعه یافته است و در آینده آپدیت‌های زیادی برای آن منتشر خواهد شد. بُردن در این بازی دشوار است چون بازیکنان قدرتمندی در آن هستند. هرچه قوی‌تر شوید، پول بیشتری به دست خواهید آورد.

پیشنهاد مطالعه: دیسنترالند (Decentraland) چیست؟ 

بازی‌های شبیه‌سازی

بازی Bitcoin Mining Simulator  (شبیه‌ساز استخراج بیت کوین)

بازی Bitcoin Mining Simulator  (شبیه‌ساز استخراج بیت کوین)

یکی از بازی‌های جالب در زمینه رمزارز‌ها، بازی Bitcoin Mining Simulator (BMS) است. در این بازی شما می‌توانید به صورت مجازی ریگ‌هایی (Rig) را تهیه کنید و پس از استخراج بیت کوین، آن‌ها را به قیمت بازار به فروش برسانید. ریگ ماینینگ (Mining Rig) به تعدادی از سخت‌افزار‌های کامپیوتری گفته می‌شود که برای استخراج رمزارزها در کنار یکدیگر قرار داده شده‌اند.

بازی در ابتدا با چند سخت‌افزار ساده شروع می‌شود. پس از آن که موفق شدید به تعداد کافی بیت کوین استخراج و دریافت کنید، می‌توانید یک فارم استخراج (Mining Farm) را خریداری نمایید. سازنده این بازی، آقای Aliaksandr Prakarym به نحوی این بازی را طراحی کرده است که در ازای سرمایه‌ای که در فارم خود هزینه کرده‌اید، درآمد متناسبی را به دست آورید. بازی BMS بر روی هر دو سیستم‌عامل Android و iOS موجود است.

 

بازی Bitcoin Evolution

بازی Bitcoin Evolution

بازی Bitcoin Evolution مشابه نرم‌افزار Bitcoin Millionaire است؛ به این صورت که با بازی کردن می‌توانید به صورت مجازی به یک نهنگ بیت کوین (به کسی گفته می‌شود که تعداد بسیار زیادی رمزارز را در اختیار دارد) تبدیل شوید. در این بازی شما کسب‌وکار بیت کوینی خود را شروع خواهید کرد. همچنین با تاسیس مراکز استخراج، می‌توانید بیت کوین‌های استخراج‌شده را به فروش برسانید.

توسعه‌دهنده‌ی این برنامه، آقای Romit Dodhia  می‌گوید: «شما می‌توانید بیت کوین‌های مجازی که در بازی به دست آورده‌اید را با دقت در کسب‌وکار‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید. اگر با موفقیت آن‌ها را اداره کنید، در مدت کوتاهی در محیط بازی به یک میلیاردر تبدیل می‌شوید. البته به این نکته هم باید دقت کنید که با مشکلاتی که یک مدیر در دنیای واقعی با آن‌ها مواجه می‌شود، روبرو خواهید شد!»

پیشنهاد مطالعه: ده روش ساده برای کسب درآمد از رمز ارزها

Bitcoin Miner: Clicker Game

بازی Bitcoin Miner: Clicker Game

این بازی جذاب که به آن BM نیز گفته می‌شود، تنها بر روی iOS موجود است. نرم‌افزار BM فرآیند استخراج بیت کوین را برای شما شبیه‌سازی می‌کند. شما با استفاده از Bitcoin‌های مجازی که در بازی استخراج کرده‌اید، می‌توانید لوازم لوکسی که در دنیای واقعی دور از دسترس هستند را خریداری کنید!

بازی Bitcoin Miner مشابه بازی‌های موبایل فوق بوده اما رابط کاربریِ متفاوتی دارد. در این بازی شما می‌توانید مرکز استخراج خود را تاسیس و به صورت مجازی بیت کوین استخراج کنید. تیم توسعه‌دهنده در توصیف این بازی می‌گوید: « آیا علاقه‌مند به استخراج بیت کوین هستید اما در دنیای واقعی این امکان برای شما وجود ندارد؟ دیگر جای نگرانی نیست! با استفاده از این بازی به صورت مجازی و رایگان می‌توانید تجربه استخراج بیت کوین را به دست آورید.»

 

بازی Crypto Rider

بازی Crypto Rider

بازی فوق یک بازی رانندگی دو بعدی است که جنبه طنز نیز دارد. در Crypto Rider مسیر حرکت ماشین‌ها براساس نمودار قیمت رمز ارز‌های برتر طراحی شده است. این بازی در Google Play موجود است و توسط شرکت بازی‌سازی Superfly ساخته شده است. در Crypto Rider ماشین‌ها با نام رمزارز‌هایی همچون بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، دش (DASH) و… نام‌گذاری شده‌اند. از ابتدا ماشین بیت کوین در دسترس است. می‌بایست توسط آن، امتیازاتی را جمع‌آوری کنید تا بتوانید قفل سایر ماشین‌ها را باز کنید. تیم توسعه‌دهنده آن می‌گوید: «به جای آنکه نمودار‌ها را نگاه کنید، از آن‌ها سواری بگیرید!»

شما می‌توانید با سایر کاربر‌ها رقابت کنید و امتیازات خود را به اشتراک بگذارید.

 

Bitcoin Flip

بازی Bitcoin Flip

این نرم‌افزار فرآیند خریدوفروش (Trading) رمز ارز‌ها را شبیه‌سازی می‌کند و فقط برای iOS موجود است. در این نرم‌افزار به کسانی که به بازی‌کردن علاقه‌مند هستند (به اصطلاح Gamer‌ها) آموزش می‌دهد که چگونه ترید کنند.

کاربران Bitcoin Flip می‌توانند به ترید رمز ارز‌های بیت کوین کش (BCH)، Nano، Tron، Vechain، Steem، Ethereum، Litecoin و Dashcoin بپردازند. قیمت رمز ارز‌ها در این نرم‌افزار مطابق قیمت‌های واقعی آن‌ها است و به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. در ابتدا برای کاربران ۵ هزار دلار (مجازی) موجودی در نظر گرفته می‌شود تا بتوانند در رمزارز‌های مختلف سرمایه گذاری کنند. این نرم‌افزار فرصت خرید و فروش رمزارز‌ها را به کاربران خود می‌دهد؛ فرصتی که بدون از دست دادن پول واقعی برای کاربرانش مهیا است؛ هر چند می‌تواند فقط جنبه تفریحی داشته باشد و صرفا به عنوان سرگرمی ‌مورد استفاده قرار گیرد.

 

The Blockchain Game

The Blockchain Game

این نرم‌افزار نیز یک بازی مبتنی بر سیستم عامل iOS است. کاربران آن می‌بایست طولانی‌ترین بلاک چین ممکن را بسازند تا امتیاز دریافت کنند. این بازی نیز مانند Bitcoin Bricks به ازای موفقیت در انجام مراحل، به شما مقداری بیت کوین می‌دهد. پس از کسب امتیازات لازم، آدرس کیف‌پول بیت کوین خود را وارد می‌کنید و موجودی به‌دست‌آمده را برداشت می‌نمایید. در Blockchain Game همانند دنیای واقعی در ازای ساختن طولانی‌ترین زنجیره (زنجیره‌ای که سایرین نیز بر روی آن توافق کرده‌اند)، امتیازاتی به شما تعلق می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

بازی‌های موبایل سرگرم‌کننده هستند اما وقت طلاست!

بازی‌های موبایل بسیار زیادی در ارتباط با فضای رمز ارز‌ها وجود دارد که اگر می‌خواستیم همه آن‌ها را بررسی کنیم این مقاله هرگز تمام نمی‌شد! بسیاری از این بازی‌ها مشابه یکدیگر هستند و ایده‌ی جدیدی ندارند. اگر علاقه‌مند به دنیای رمز ارز‌ها هستید، این بازی‌ها برای شما می‌توانند خیلی جذاب و گاهی آموزنده باشند. حتی برخی از آن‌ها به عنوان امتیاز به شما مقدار اندکی بیت کوین می‌دهند!

هرچند برخی از این بازی‌ها در ازای بازی کردن، بیت کوین رایگان به شما می‌دهند، اما باید توجه داشته باشید که این مقدار بسیار اندک است. تجربه یکی از کاربر‌ها که یک هفته مداوم مشغول بازی با یکی از این‌ها بوده نشان می‌دهد که در آخر هفته تنها ۰.۳۵ دلار توانسته به‌دست بیاورد! اگر می‌خواهید وقت خود را تلف کنید، می‌توانید به Google Play یا App Store (اپل) بروید و عباراتی همچون cryptocurrency games (بازی‌های بلاک چین) را جستجو کنید و ساعت‌های ارزشمند عمر خود را در ازای ۰.۳۵ دلار هدر ندهید!

 توجه!

دیدگاه‌هایی که در این مقاله استفاده شده‌اند متعلق به نویسنده بوده و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود. این نوشتار در راستای اطلاع‌رسانی منتشر شده و توصیه‌ای برای کسب درآمد از این راه و سرمایه‌گذاری برای کاربران ندارد. اکنون که تعداد این بازی‌ها به‌شدت بالا رفته، امکان کلاه‌برداری از این طریق هم بالاتر می‌رود و احتمال ضرر و زیان وجود دارد. پس مراقب سرمایه‌تان باشید و پیش از انجام هر کاری در این زمینه، همه جوانب را بسنجید و اطلاعات شخصی‌تان را در اپلیکیشن‌هایی که نمی‌شناسید وارد نکنید، چون امکان سرقت اطلاعات و کلیدهای خصوصی‌تان بسیار بالاست.

منابع: ۱ و ۲ و ۳

https://coiniran.com/?p=22024
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آرمان
آرمان
5 سال قبل

لذت بردم ، مرسی.

Farshad
Farshad
5 سال قبل

سلام این بازی ها پرداختی داشتند؟

دکمه بازگشت به بالا
2
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x