ایستگاه خبر

نسخۀ سوم پروتکل Compound با قابلیت‌ وام‌دهی راه‌اندازی شد!

نسخۀ سوم پروتکل Compound به نام Comet با به‌روزرسانی‌های بزرگی راه‌اندازی شد. جامعۀکاربری Compound روز گذشته در یک فرآیند رای‌گیری موافقت خود را با انتشار v3 این پروتکل اعلام کردند.

نسخۀ سوم Compound از وام‌دهی پشتیبانی می‌کند

Compound در آخرین به‌روزرسانی خود از یک مدل وام‌دهی تک دارایی پشتیبانی می‌کند که نسخۀ ارتقا یافتۀ pool-risk محسوب می‌شود. این مدل جدید درحال حاضر تنها از استیبل‌کوین USDC در عملیات وام‌دهی پشتیبانی می‌کند.

نسخۀ سوم پروتکل Compound با قابلیت‌ وام‌دهی راه‌اندازی شد!

کاربران به وسیلۀ رمز ارزهای ETH ،wBTC ،LINK و UNI می‌توانند اقدام به اخذ وام‌های USDC نمایند. کاربران می‌توانند هر زمان که مایلند وثیقه‌های سپرده‌‌گذاری شدۀ خود را برداشت کنند اما باید توجه داشته باشند که دیگر سودی به آن‌ها تعلق نخواهد گرفت.

Robert Leshner، بنیان‌گذار Compound، با اشاره به این مدل وثیقه‌گذاری گفت:

«در مدل جدید با آنکه دیگر سودی به وثیقه تعلق نخواهد گرفت اما امکان این وجود دارد که با ریسک نقدینگی و هزینۀ گس پایین بتوانید مجدد و بیشتر وام اخذ کنید».

انتقال کنترل به جامعۀکاربری

Compound در به‌روزرسانی جدید خود به اختیارات جامعۀکاربری افزوده است. برخلاف نسخه‌های پیشین که هر پیشنهاد از چند قرارداد استفاده می‌کرد در نسخۀ فعلی این فرآیند هر سفارش را با یک قرارداد هوشمند به نام Configurator مدیریت می‌کند و به انگیزۀ حضور کاربران افزوده است.

علاوه‌بر ویژگی فوق، کاربران Compound استقرار و تنظیم تمام پارامترهای بازار را به طور انحصاری در کنترل خواهند گرفت.

در نسخۀ سوم پروتکل کامپاند پایگاه‌ کدها شامل مجوزهای تجاری نیز خواهند شد. این اقدام با هدف کنترل فورک‌های غیررسمی صورت گرفته است زیرا هرگونه درخواست برای تغییر و یا کپی پایگاه‌داده نیازمند اخذ تایید حکمرانی خواهد بود.

تجربۀکاربری بهبود یافته

در نسخۀ سوم کامپاند رابط کاربری آن نیز دگرگون شده تا کاربران بهتر بتوانند با آن کار کنند. کامپاند همچنین موتور مدیریت ریسک و نقدینگی خود را مجدد طراحی نمود تا پایداری و امنیت دارایی‌های خود را بهبود بخشد.

ابزارهای مدیریت حساب جدید این پروتکل نیز می‌توانند به توسعه‌دهندگان امکان طراحی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) بیشتری را بدهند.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با امورمالی احیاکننده یا ریفای (ReFi)

Source

https://coiniran.com/?p=57163
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x