اخبار بیت کوین

احتمال ممنوعیت صنعت استخراج بیت کوین در چین و نظر کارشناسان در اینباره

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) پیش نویسی برای اصلاح فعالیت های صنعتی با هدف حمایت از محیط زیست ارائه داده و پیشنهاد کرده که صنعت استخراج بیت کوین در آینده ممنوع شود.

آژانس دولت مرکزی چین که مسئول تعیین سیاست های اقتصاد کلان است، از استخراج بیت کوین به عنوان یک صنعت نامطلوب یاد کرده و پیشنهاد حذف این صنعت را به دولت داده است.

احتمال ممنوعیت صنعت استخراج بیت کوین در چین و نظر کارشناسان در اینباره
china-wants-to-ban-bitcoin-mining

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) پیش نویسی برای اصلاح فعالیت های صنعتی با هدف حمایت از محیط زیست ارائه داده است. استخراج بیت کوین در این پیش نویس که هنوز قطعی نشده و در انتظار بازخورد عموم است به عنوان یک صنعت نامطلوب ذکر شده که باید از فعالیت آینده آن در کشور جلوگیری شود؛ چرا که دارای بهره وری کم و آلودگی بسیار است.

بیشتر بخوانید: قوانین جدید مالزی برای استفاده از رمزارز ها

NDRC در سال ۱۹۹۸ تشکیل شد و در حال حاضر دارای ۲۶ دپارتمان است که شواری دولت مرکزی چین را شکل می دهد و نقش اصلی را در بررسی و ارزیابی سیاست های اصلاح اقتصادی ایفا می کند.

عموم مردم تا تاریخ ۷ می که نسخه نهایی منتشر می شود فرصت دارند تا نظرات و پیشنهاداتشان را ارائه دهند. قابل توجه اینکه تصویب این پیش نویس در حال حاضر اثری روی استخراج بیت کوین در چین نمی گذارد و برنامه ای برای چگونگی از بین بردن بیت کوین در دست نیست؛ چرا که این پیشنهاد، جهت گیری کلی توسعه در آینده را شامل می شود.

بیشتر بخوانید: به روز رسانی قوانین مالیات رمز ارز ها در اوایل ۲۰۱۹ توسط بریتانیا

Jehan Chu، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری بلاک چینی Kenetic در این باره گفت: «من معتقدم چین می خواهد صنعت رمزنگاری را دوباره راه اندازی کند تا بتواند به صورت کامل بر آن نظارت داشته باشد؛ مانند همین روشی که در مقابل اینترنت در پیش گرفتند».

در حال حاضر، چین بزرگترین سازنده ی تجهیزات استخراج رمز ارز ها و فارم های استخراج جهان است. تخمین زده می شود بیش از یک میلیون دستگاه استخراج رمز ارز ها در غرب چین مشغول فعالیت هستند.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source1 & Source2Image
https://coiniran.com/?p=28781
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x