آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

قوانین جدید مالزی برای استفاده از رمزارز ها

سیاست های جدیدی برای مبادلات رمزارز ها توسط بانک مرکزی مالزی به اجرا در خواهد آمد. اعلام مشخصات مشتریان، یکی از الزامات تعیین شده در این قوانین است.

به گزارش کوین ایران و به نقل از کوین دسک، بانک مرکزی مالزی روز سه شنبه اعلام کرد که «قانون مبارزه با پولشویی و سیاست مقابله با تامین مالی تروریسم در رابطه با ارز های دیجیتال» به تصویب رسیده است. همان طور که در اسناد سیاست های منتشر شده آمده است، این قوانین تمام فعالیت هایی که توسط صرافی های رمزارز ها انجام می شوند، شامل خدمات تبدیل پول رایج به رمزارز و نیز رمزارز به رمزارز را پوشش می‌دهد.

این تصمیمات در پی ماه ها مشورت عمومی در مورد این موضوع گرفته شده است. در ماه دسامبر، مقامات بانک مرکزی پیش نویس قوانین پیشنهادی را در دسترس ذی نفعان این صنعت قرار دادند. طبق گزارشات رسیده، مقامات رسمی از یک ماه قبل به طور علنی در مورد چارچوب قوانینی که منتشر خواهد شد، سخن گفته بودند.

مالزی برای استفاده از رمزارز ها (کریپتوکارنسی)، قوانین جدیدی وضع می کند
Image source: https://www.crypto-economy.net/central-bank-of-malaysia-the-cryptocurrency-must-be-regulated-by-the-people/?lang=en

الزام صرافی های فعال در زمینه رمزارز ها به ارائه اطلاعات مشتریان در مالزی

بر اساس محور اصلی متن منتشر شده در روز سه شنبه، در سیاست جدید، بررسی سختگیرانه تر هویت و جمع آوری اطلاعات در مورد مشتریانی که از پلتفرم های تجاری آنها استفاده می کنند، باید توسط صرافی ها انجام شود.

«مؤسسات، ملزم به اعتبارسنجی تمامی مشتریان و طرف های معامله و گزارش این اطلاعات شده‌ اند. یک بار زمانی که مشتری شروع به استفاده کردن از خدمات این موسسات می‌نماید و همین طور زمانی که مؤسسات دچار هر گونه سوء ظن پولشویی و یا تامین مالی تروریسم می شوند.»

اطلاعات مورد نیاز شامل نام کامل مشتری، آدرس، تاریخ تولد، و همچنین اطلاعات مربوط به هدف و منظور از معاملات آنها است.

با این حال، بانک مرکزی مالزی تاکید کرد که قانون منتشر شده در روز سه شنبه، به هیچ وجه به نشانه تایید تجارت با رمزارز ها از طرف آنها نیست. همچنین تصویب این قانون بدان معنا نیست که مقامات در حال حرکت به سمت شناختن رمزارز ها به عنوان شکلی از یک ارز قانونی در مالزی هستند.

بانک مرکزی اعلام کرد: «به عموم مردم توصیه می شود ریسک های مرتبط با معاملات رمزارز ها را به دقت ارزیابی کنند».

 

https://coiniran.com/?p=18832
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x