ایستگاه خبر

سخنان ریاست فدرال رزرو موجب ریزش بازار کریپتو شد

Jerome Powell، ریاست فدرال رزرو، سخنان کوبنده‌ای را در کنفرانس سالانۀ این سازمان پولی مهم ایراد کرد. وی در این سمینار که در شهر Jackson Hole برگزار شد اظهار داشت که افزایش نرخ بهرۀ بانک مرکزی همچنان ادامه خواهد داشت. درپی این سخنان ارزش کل بازار کریپتو 3.19 درصد کاهش یافت و به 964 میلیارد دلار رسید. حجم روزانۀ بازار نیز در 24 ساعت گذشته با 16.62 درصد کاهش روبه‌رو و برابر با 70.84 میلیارد دلار شد.

ریزش قیمت بیت‌کوین و اتریوم

با تداوم ریزش قیمت بیت‌کوین ارزش آن هنگام نگارش این خبر به 19880 دلار رسیده است، این نخستین باری است که BTC از 14 جولای (23 تیر) سطح زیر 20 هزار دلاری را لمس می‌کند.

ارزش کل بازار بیت‌کوین از نوامبر 2021 (آبان 1400) تا کنون بسیار کاهش یافته و از 1.27 تریلیون دلار به 383 میلیارد دلار رسیده و تنها در هفتۀ پیش 6.4 درصد کمتر شد. قیمت اتریوم نیز از شرایط مشابهی برخوردار است و از 400 میلیارد دلار به 180 میلیارد تنزل یافته است. ارزش هر واحد ETH هنگام نگارش این خبر با 6 درصد کاهش نسبت به هفتۀ پیش معادل با 1451 دلار است.

بیانات Powell در این کنفرانس موجب ریزش سایر بازارها نیز گشت به طوری که علاوه بر واکنش منفی بازار کریپتو و بورس، سه بورس S&P 500، نزدک و Dow نیز تا 3 درصد کاهش ارزش داشتند. به گفتۀ منابع مطلع فدرال رزرو ممکن است در سمینار بعدی خود نرخ بهره را تا 75 واحد افزایش دهد.

حجم صندوق دارایی‌های دیجیتال نیز طی هفتۀ پیش با شیب نزولی همراه بود، زیرا با توجه به داده‌های DefiLlama  ارزش کل دارایی‌های قفل شده (TVL) در بستر بلاک‌چین‌ها در بازۀ 24 ساعته 5 درصد کم شده است. این شاخص بیانگر کاهش علاقۀ کاربران به امومالی غیرمتمرکز (DeFi) است، زیرا برخی از مهم‌ترین پلتفرم‌های دیفای ازجمله MakerDAO، یونی‌سوآپ و کامپاند شاهد کاهش دو رقمی TVL خود بوده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: رخداد تسلیم بازار (Market Capitulation) در ارزهای دیجیتال چیست؟

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا