ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری ۱۳۰ میلیون دلاری شرکت‌ بازی‌سازی Bandai Namco برای ساختن یک متاورس بومی

شرکت معروف ژاپنی Bandai Namco که از پیشگامان حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی محسوب می‌شود، مشغول طراحی متاورس بومی خود به‌نام «IP Axis» است. این شرکت چشم‌انداز خود را دربیانیه‌ای اعلام کرد و در آن برای اهداف خود برنامه‌ی زمانی آوریل ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۵ را درنظر گرفت. این سند از متاورس جدید Namco تحت‌عنوان استراتژی «IP Axis» نام برده و هدف اصلی آن را افزایش تعامل هواداران با محصولات این شرکت بیان کرد. در این بیانیه آمده است:

«پیش‌بینی می‌کنیم که در این متاورس مالکیت معنوی (IP)، مشتریان ما از طیف گسترده‌ای از سرگرمی‌ها لذت برده و از چهارچوب‌هایی که محصولات فیزیکی ما را با عناصر دیجیتال بیآمیزد به‌خوبی استفاده کنند.»

شرکت Bandai Namco برای توسعه‌ی پایگاه داده و محتوای موردنیاز این متاورس بودجه‌ی ۱۵ میلیارد ینی، معادل با ۱۳۰ میلیون دلار، درنظر گرفته است.

استفاده از متاورس به‌عنوان یک مدل تجاری

Namco این متاورس مالکیت معنوی را برای آینده‌ی شرکت خود بسیار حیاتی دانسته و از آن به‌عنوان یکی از استراتژی‌های کلیدی طرح کسب و کار دیجیتال خویش نام می‌برد. سایر شرکت‌های ژاپنی فعال در این حوزه نیز شروع به‌استفاده از مفاهیمی همچون اقتصاد توکن-محور و محتوای تولیدشده توسط کاربر به‌‌عنوان راهکارهای بلندمدت کرده‌اند.

همان‌طور که در خبرها خواندیم شرکت ژاپنی Square Enix نیز با آغاز سال جدید میلادی طرح خود را برای تمرکز بر توسعه‌ی محتوای بلاک‌چینی درکنار محصولات همیشگی خود اعلام کرد. Yosuke Matsuda، رئیس Square Enix، مدعی شد که این فناوری جدید به‌شکل منصفانه‌تری به کاربران پاداش محتوای تولید‌شده‌ی خود را اهدا خواهد کرد.

Krafton از بازی‌سازان دیگری است که از حضور خود در فضای متاروس و پروژه‌های NFT در ماه جاری خبر داده است. Krafton با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناوری قصد دارد تا یک دنیای متاورسی با الگوبرداری از بازی PUBG خود خلق نماید.

پیشنهاد مطالعه: تاثیرگذارترین شرکت‌های جهانی در ساخت دنیای متاورس

Source

https://coiniran.com/?p=49754
دکمه بازگشت به بالا