ایستگاه خبر

طرح Square Enix برای سرمایه‌گذاری در بازی‌های بلاک‌چینی برای سال ۲۰۲۲

Square Enix که یکی از باقدمت‌ترین و بهترین استودیوهای بازی‌سازی جهان است قصد دارد تا حضور خود را در بازار بازی‌های بلاک‌چینی در سال جدید میلادی گسترش دهد. Yosuke Matsuda، ریاست Square Enix، بخش بزرگی از برنامه‌ی سال جدید خود را بر توسعه‌ی ظرفیت‌های «بازی‌های غیرمتمرکز» بنا نهاده و ابراز امیدواری نموده است که این حوزه در سال‌های آتی به محبوبیت بالایی دست یابد. وی اظهار داشت:

«درحال حاضر در مجموعه‌‌‌ی ما محصولات یک طرفه یا متمرکز که در آن ارتباط بازیکنان و توسعه‌دهندگان ازطریق یک محصول نهایی (بازی) شکل گرفته است وجود دارد. در سوی دیگر اگر ما بتوانیم بازی‌های غیرمتمرکز را در پورتفولیوی خود معرفی کنیم، گامی سازنده برای ارتقا و تثبیت جایگاه خود در آغاز سال ۲۰۲۲ برداشته‌ایم.»

باآنکه در بیانیه‌ی وی اشاره‌ای به تایید توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نشده است، اما بخش‌هایی از آن از نظارت این شرکت بر بازار پرطرفدار این محصولات رمزنگاری سوداگرانه فارغ از ارزش واقعی آنها حکایت دارد.

Matsuda در ادامه‌ افزود:

«بازار این توکن‌ها در شرایط ایده‌آلی قرار ندارد، اما من امیدوارم که با افزایش محبوبیت محصولات دییجیتال دربین مردم سرانجام یک چارچوب مناسب برای نظارت بر آنها تدوین شده و ارزش هریک از آنها با محتوای ارائه‌شده همخوانی داشته باشد، این کالاهای دیجیتال به‌زودی مانند محصولات فیزیکی متداول خواهند شد.»

Square Enix برای نخستین بار از NFTها در بهار ۲۰۲۱ به‌شکل عمومی استفاده نمود که در جریان آن این شرکت با استارت‌آپ بلاک‌چینی Double Jump Tokyo مشارکت کرد. این همکاری پیش‌بینی کننده‌ی جهت‌گیری جدیدی برای این استودیو بازی‌سازی بوده است.

پیشنهاد مطالعه: خبرنامه متاورس (۱) – هفت باور اشتباه درباره متاورس!

Source

https://coiniran.com/?p=49108
دکمه بازگشت به بالا