ایستگاه خبر

شرکت بازی‌سازی Bandai Namco از متاورس Gundam رونمایی کرد!

شرکت بازی‌سازی ژاپنی Bandai Namco توضیحات بیشتری درمورد پروژه‌ی متاورس ۱۳۰ میلیون دلاری خود افشا نمود. به‌گفته‌ی این شرکت Gundam نخستین طرحی خواهد بود که در این دنیای متاورسی به‌آن پرداخته خواهد شد. از جهان خیالی Gundam که ساکنان آن ربات‌های غول‌پیکر هستند، اقتباس‌های فراوانی به‌صورت بازی‌های ویدئویی، انیمه و مانگا (کمیک‌ بوک‌های ژاپنی) شده است. Namco که چشم‌انداز خود درخصوص آینده‌ی پررونق متاورس‌ها را درماه گذشته مطرح کرد، روز گذشته در یک کنفرانس خبری از برنامه‌ی جدید خود سخن گفت. در بیانیه‌ی این شرکت آمده است:

«این متاورس پلتفرمی از فرصت‌های گوناگون برای هواداران جهانی Gundam خواهد بود تا در این دنیای مجازی گردهم آمده و از طرق مختلفی با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند.»

هواداران این مجموعه باحضور در این متاورس قادر به تشکیل جوامع گوناگونی ازقبیل موزیکال، بازی‌های ویدئویی، انیمه و حتی شخصیت‌های برگرفته از ربات‌های به‌نام Gunpla خواهند بود. Namco همچنین مدعی شد که کاربران با اسکن مدل‌های Gunpla خود می‌توانند آنها را به متاورس منتقل کرده و با سایر Gunplaها وارد نبرد شوند.

کیفیت بالای محتوای کاربری

Namco از نخستین متاورس خود به‌عنوان ابزاری جهت تشویق شرکت‌های دیگر برای حضور در بازار Gundam استفاده خواهد کرد.

اما تمرکز این شرکت تنها بر بازاریابی نبوده و فعالیت کاربران آن نیز از سطح بالایی برخوردار است. براساس بیانیه‌ی فوق کاربران خواهند توانست محتوای شخصی خود را به‌صورت یک مدل تجاری مشتری-به-مشتری (C2C) توسعه و عرضه نمایند. این شیوه به کاربران به کسب درآمد از محتوای خلق شده کمک کرده و یک اقتصاد تجدیدپذیر بین تولیدکنندگان محتوا و مشتریان ایجاد می‌کند.

سایر شرکت‌ها نیز از اهمیت پاداش‌ها و محتوای کاربر محور به‌عنوان یک مدل اقتصادی و ضامن تداوم عمر یک پروژه به‌خوبی آگاه‌اند. به‌همین خاطر شرکت ژاپنی Square Enix نیز در آغازسال میلادی جاری بر لزوم استفاده از چنین راهکارهایی در محصولات شرکت خود تاکیید کرد.

پیشنهاد مطالعه: تاثیرگذارترین شرکت‌های جهانی در ساخت دنیای متاورس

Source

https://coiniran.com/?p=50458
دکمه بازگشت به بالا