ایستگاه خبر

راهکار Arbitrum سرانجام برای اتریوم ۲.۰ عرضه‌ شد!

راهکار مقیاس‌پذیری Arbitrum در ساعات آغازین امروز بر شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ عرضه‌ شد. Arbitrum مجموعه‌ای از پروتکل‌های لایه‌ی دوم اتریوم است که هدف اصلی آن کاهش هزینه‌ی گس از طریق انتقال تراکنش‌ها به خارج از زنجیره‌ی اصلی می‌باشد.

ادغام Arbitrum با امورمالی غیرمتمرکز (DeFi)

براساس خبری که از سوی Arbitrum One Portal منتشر شده است، راهکار Arbitrum فعالیت‌ خود را از امروز بر شبکه‌ی اصلی خود که به‌نام Arbitrum One معروف است، آغاز نمود. این پروژه‌ی لایه دوم همزمان با تعدادی از پروژه‌های برجسته‌ی امورمالی غیرمتمرکز ازقبیل آوه، سوشی‌سوآپ، Balancer و Curve ادغام شده است.

کاربران هم‌اکنون قادرند تا از طریق Arbitrum مستقیما به این پروتکل‌ها دسترسی داشته و با کارمزدهای ناچیز و تراکنش‌های سریع به معامله، ارائه‌ی وام و نقدینگی و حتی کشاورزی بازده بپردازند.

توسعه‌دهنده‌ی Arbitrum شرکت Offchain Labs است. این شرکت اظهار داشت یک بسته‌ی حمایت مالی به ارزش تقریبی ۱۲۰ میلیون دلار را به‌تازگی دریافت کرده است. این تامین بودجه شاهد حضور شرکت‌کنندگان متعددی مانند Lightspeed Venture Partners، Polychain Capital، Ribbit Capital، Redpoint Ventures، Pantera Capital، Alameda Research و میلیاردر معروف Mark Cuban بوده است.

راهکار Arbitrum سرانجام برای اتریوم 2.0 عرضه‌ شد!

Arbitrum از برترین راهکارهای مقیاس‌پذیری اتریوم است

علاوه‌بر Optimism که همچنان پس از چندین وقفه عرضه‌ نشده است، Arbitrum از موردانتظارترین راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه‌ی ۲.۰ شبکه‌ی اتریوم است. Optimistic Rollups قادر به گروه‌بندی هزاران تراکنش زنجیره‌ی جانبی و ارائه‌ی آنها به‌صورت یک تراکنش‌ تایید شده و واحد بر بلاک‌چین اتریوم خواهد بود. این فناوری به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) امکان انتقال قراردادهای هوشمند خود را بدون کمترین تغییری به Arbitrum خواهد داد.

از اهداف تقریبا بلندمدت مقایس‌پذیری اتریوم، انتقال بخش بزرگی از تراکنش‌ها به خارج زنجیره‌ی اصلی است. ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، در این زمینه مطلبی در اکتبر ۲۰۲۰ منتشر کرد که در آن آمده است:

«احتمالا تمرکز مقیاس‌پذیری آینده‌ی اتریوم تماما بر مجموعه‌ بروزرسانی‌های شبکه باشد.»

راهکار Arbitrum یکی از مهمترین عوامل پیشبردی مقیاس‌پذیری برای اتریوم است. درحال حاضر پیشرفته‌ترین قرارداد هوشمند قادر به پردازش تقریبا ۱۵ تراکنش درهر ثانیه است. اما Arbitrum می‌تواند تعداد تراکنش‌های خروجی اتریوم را به ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ عدد در ثانیه نزدیک کند. درنتیجه انتظار می‌رود که این فرآیند هزینه‌ی گس اتریوم را تاحد بسیار زیادی کم کرده و سرعت اجرای تراکنش‌ها را تسریع نماید.

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0) تاریخ عرضه اتریوم ۲

Source

https://coiniran.com/?p=47312
دکمه بازگشت به بالا