ایستگاه خبر

جذب بودجۀ ۱۰۰ میلیون دلاری ۵ire برای توسعۀ راهکارهای پایدار بلاک‌چین

پروژۀ ۵ire موفق شد تا در دور نخست سرمایه‌گذاری Sram و Mram بودجۀ ۱۰۰ میلیون دلار جمع‌آوری کند. این پروژه قصد دارد از این بودجه برای توسعۀ عملیات خود در آسیا، آمریکای شمالی و اروپا استفاده نماید. براساس اطلاعاتی که ازسوی منابع معتبر منتشر شده است، ارزش سرمایۀ تحت‌کنترل ۵ire پس از این رویداد به ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است. درحال حاضر این پروژه برجسته‌ترین استارت‌آپ بلاک‌چین پایدار جهان و یکی از رو به رشدترین پروژ‌ه‌های فناوری دفترکل توزیع‌شده (DLT) در کشور هند است.

شرکت ۵ire در ابتدا در شهر دبی ثبت شد اما هند را به عنوان مرکز اصلی عملیاتی خویش برگزیده است. با آنکه هند یکی از برجسته‌ترین مراکز متخصصان فناوری به‌شمار می‌رود، اما شکاف بزرگی در بخش تامین نیروی بلاک‌چین در این کشور به چشم می‌خورد. یکی از دلایل این امر رویکرد نسبتا سخت‌گیرانۀ دولت هند درخصوص فضای کریپتو است.

Jagdish Mitra، مسئول ارشد رشد و استراتژی شرکت Mahindra، در این زمینه گفت:

«در بین ۲ میلیون متخصص IT در کشور ما تنها ۵ هزار نفر در حوزۀ فناری بلاک‌چین مهارت دارند؛ لذا باید تیم بومی متخصصان بلاک‌چینی خود را تشکیل دهیم».

ارائۀ راهکارهای پایدار به سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO)

رویکرد ۵ire به استفاده از راهکارهای انرژی پایدار بلاک‌چین، همزمان با احتمال منع رمز ارزهای اثبات کار (PoW) ازسوی اتحادیۀ اروپا به دلیل مصرف بالای انرژی رخ می‌دهد.

طبق اظهارات Pratik Gauri، مدیرعامل و بنیان‌گذار ۵ire، مکانیسم اثبات سود (PoB) این شرکت از عملیاتی که در راستای توسعۀ پایدار (SDG) سازمان ملل متحد انجام شود، حمایت خواهد کرد.

وی صراحتا از هدف این پروژه برای توانمندسازی سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO) و گروه‌های حاضر در فضای بلاک‌چین برای تسهیل پیاده‌سازی راهکارهای SDG یاد کرد. با وجود بازار خرسی حاکم، تعداد بسیاری از پروژه‌های بلاک‌چین در هفته‌های اخیر توانسته‌اند تا میلیون‌ها دلار بودجه از سوی سرمایه‌گذاران دریافت کنند، این امر بیانگر اعتماد راسخ این افراد به دارایی‌های دیجیتال در طول زمستان کریپتو می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: برترین ترندهای بلاکچین در سال ۲۰۲۲

Source

https://coiniran.com/?p=57492
دکمه بازگشت به بالا