اخبار داخلی رمزارزها

ایران به جمع کشورهای استفاده کننده از پول مجازی می‌پیوندد

ایران به جمع کشورهای استفاده کننده از پول مجازی می‌پیوندد

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت که سیاست‌های اولیه برای استفاده از پول مجازی در مرکز ملی فضای مجازی درحال تدوین است و به‌زودی ایران به جمع کشورهای استفاده کننده از پول مجازی می‌پیوندد.

پول مجازی (بیت کوین) یک شبکه مالی برخط و نخستین شبکه مالی باز دنیا است.
در این شبکه مانند شبکه‌های پرداخت سنتی هم‌چون کارت اعتباری «ویزا» یا «مستر کارت» یا کارت‌های شتاب در کشور، می‌توان خدمات مالی از جمله انتقال وجه از طریق کارت به کارت را انجام داد.
سعید مهدیون درباره استفاده از پول مجازی در ایران گفت: در روزهای اخیر معاونت تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی سیاست‌های کلی در مورد پول مجازی را در دستور کار خود قرار داده است. هم اکنون پنج طرح در سطح کمیته‌های تخصصی و کارشناسی این معاونت در مورد پول مجازی تهیه شده است که در هرکدام از این برنامه‌ها مزایا و معایب پول مجازی ( بیت کوین) تبیین شده است.
به گفته مهدیون، در این طرح‌ها شیوه برخورد کشورهای مختلف با پول مجازی مطرح و پیشنهاد کارشناسی در هرکدام از این طرح‌ها ارایه شده است .
معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی خاطرنشان کرد: قرار است تا یکی از این طرح‌ها یا ترکیبی از آن‌ها پس از تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات مرکز ملی فضایی در شورای عالی فضای مجازی مطرح و تصویب شود.
وی افزود: در مرحله بعدی سیاست‌های کلی برای رواج پول مجازی در کشور تدوین و ابلاغ می‌شود و در آن زمان است که می‌توان زمان‌بندی را برای همه‌گیر شدن این نوع پول‌ها تعیین کرد.
هزینه کرد آسان پول مجازی یکی از مزایای استفاده از پول مجازی است که مهدیون برشمرد و گفت: در این نوع تراکنش مالی نیاز به ارز یا پول واقعی در فضای واقعی و در مقایسه با پول کاغذی و کارت‌های الکترونیکی وجود ندارد و این امر استفاده از پول را ساده می‌کند.
معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت: درحال حاضر بزرگ‌ترین نگرانی در مورد استفاده از پول مجازی این است که در صورت رخ دادن هرگونه مشکل مالی در سرمایه‌گذاری پول مجازی در کشور، نمی‌توان از سرمایه‌گذاران حمایت مالی کرد.
به گفته وی استفاده از پول مجازی در سال‌های گذشته روند پر فراز و فرود زیادی را طی کرده و برای مثال ارزش آن چندبرابر شده و در مرحله بعدی کاهش یافته است و در صورتی که بتوان مقررات و سیاست‌های حمایتی از آن ارایه کنیم می‌توان شاهد افزایش سرمایه‌گذاری در این زمینه باشیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

 

https://coiniran.com/?p=12343
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x