اخبار داخلی رمزارزها

خبر اختصاصی: فروش تجهیزات استخراج (ماینینگ) در ایران مجاز است

رییس اتحادیه فناوران رایانه می گوید فروش تجهیزات استخراج مجاز بوده و استخراج رمز ارز ها به صورت غیر علنی در بسیاری از سوله‌ ها انجام می شود.

به گزارش کوین ایران به نقل از خبرگزاری جماران، میر مهدی، رییس اتحادیه فناوران رایانه در گفتگویی در خصوص فروش تجهیزات استخراج رمز ارز ها (ماینینگ) در کشور گفت:

با توجه به افزایش محبوبیت و آگاهی مردم ایران و جهان در زمینه رمز ارز ها، حوزه ‌های زیر شاخه این بستر بزرگ فناوری نیز مورد توجه قرار گرفته است. به گفته او از آن جا که متخصصین زیادی در ایران به سوی این حوزه جذب شده اند و ایران بستر های مناسبی برای درآمد زایی از طریق استخراج رمز ارز ها دارد، بحث ماینینگ به صورت قابل توجهی در کشور مورد استقبال قرار گرفته است.

9063df0b1b4d9d96fd7fea653ac618e5 XLSource

میر مهدی در ادامه افزود که فروشندگان لوازم IT نیز بیش از یک سال است که اقدام به تامین تجهیزات عمومی و تخصصی استخراج رمز ارز ها کرده‌اند و روند تامین قطعات حتی با شرایط سخت ترخیص‌ و نیز کمبود قطعات در کشور ادامه دارد. وی خاطر نشان کرد که در حال حاضر قیمت‌ها به چند برابر و تا ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

رییس اتحادیه فناوران رایانه در خصوص استخراج رمزارز ها (ماینینگ) ادامه داد:

یکی از تجهیزات اصلی برای استخراج رمز ارز ها کارت گرافیک قدرتمند است که با توجه به نیاز به این قطعات در بخش‌های دیگر از جمله سیستم‌های تخصصی تدوین و بازی، به راحتی در کشور ما تامین می‌شود و همواره در دسترس است. بر همین اساس عمده قطعات تخصصی حوزه ماینینگ را قطعات عمومی و قدرتمند سخت افزاری تشکیل می‌دهد که تامین و فروش آنها بدون هیچ مشکلی قابل انجام است؛

وی خاطر نشان کرد که زمینه های استفاده از قطعات متفاوت است و برخی در زمینه استخراج رمز ارز ها از این تجهیزات استفاده می‌کنند.

93155403 cryptocurrency mining rig pcie riser extenders plugged to motherboard details of cryptocurrency bitc

Source

به گزارش کوین ایران، میر مهدی ضمن اشاره به اطلاعیه شورای عالی مبارزه با پولشویی در دی ماه سال گذشته در زمینه رمز ارز ها گفت:

به عقیده من اطلاعیه دستوری شورای عالی مبارزه با پولشویی ضرر های بزرگی به کشور وارد کرده است. چرا که با قانون گذاری در تمامی حوزه‌ های مربوط به رمز ارز ها می‌توان به این صنعت بزرگ رسمیت بخشید. به گفته او فعالیت گسترده در این حوزه ارزش افزوده ‌های اقتصادی متعدد ایجاد کرده است؛

همان گونه که تمام دنیا در حال جهت گیری به سوی استفاده از این بستر بزرگ اقتصادی جدید است. در حال حاضر استخراج رمز ارز ها از جمله بیت کوین به صورت غیر علنی در بسیاری از سوله‌ ها و مراکز انجام می‌شود و در ایران برخی افراد از طریق فارم ماینینگ درآمد زایی می‌کنند.

میر مهدی بر این نکته تاکید کرد:

فروش تجهیزات استخراج رمز ارز ها مجاز است؛ چرا که تمامی سخت افزار ها و قطعات مورد نیاز در این حوزه در سایر بخش‌ ها قابل استفاده است. وی با اشاره به این که تجهیزات تخصصی از سوی برخی شرکت‌ های رایانه‌ ای همراه با خدمات به صورت قانونی وارد کشور می‌شود و فروش این دسته از قطعات به هیچ وجه ممنوع نبوده و در آینده نیز ممنوع نخواهد شد؛

به گفته او درحال حاضر نیز تجهیزات مخصوصی برای استخراج رمز ارز ها در قالب سخت افزار های تخصصی به صورت محدود از کشورهای دیگر بدون هیچ پشتوانه فروش و خدمات به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود که باید نسبت به ورود این قطعات جلوگیری شود.

Cryptocurrencies Will Benefit Iran Says Banking Official

Source

رییس اتحادیه فناوران رایانه با بیان این که بانک مرکزی و دولت باید در این زمینه تصمیم گیری‌های لازم را انجام دهند، گفت:

در صورتی که قرار باشد ماینینگ رمز ارز ها در ایران به عنوان یک صنعت پرورش پیدا کند، اتحادیه، واردکنندگان و فروشندگان کالای رایانه این آمادگی را دارند که با همکاری دولت و بانک مرکزی زیرساخت ‌ها و تجهیزات فنی بازیگران این حوزه را تامین کنند و از سویی دیگر این آمادگی وجود دارد تا نسبت به ورود قاچاق قطعات به کشور جلوگیری شود.

با بخش اختصاصی اخبار کوین ایران همراه باشید. نظرات خود را نیز در این خصوص از طریق توییتر، بات تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک و وب سایت کوین ایران با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran  نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

https://coiniran.com/?p=24336
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x