ایستگاه خبر

مسدود کردن چندین کانال آموزشی کریپتو در یوتیوب ، پایان آزادی بیان؟

یوتیوب فعالیت چندین کانال محبوب کریپتو را در پلتفرم خود محدود کرده است.

شناخته‌شده‌ترین حساب‌ یوتیوب متمرکز بر کریپتو که بسته شد، کانال Bankless (بانک‌لس) بود. این کانال ضمن توییتی به اشتراک گذاشت که کانالش بسته شده است. با بیش از ۱۵۰۰۰۰ دنبال کننده و بیش از ۱۰۰۰۰ ساعت محتوا، کانال بانک‌لس ادعا کرد که بدون هیچ اخطار یا پیام توجیهی حذف شده است.

پس از توییت خود در روز یکشنبه، که در آن خبر ممنوعیت را با جامعه توییتری خود به اشتراک گذاشت، بانک‌لس پیامی عمومی به سوزان وویچیکی، مدیرعامل یوتیوب ارسال کرد و درخواست بازگرداندن کانال یوتیوبی خود را داد.

روز دوشنبه، کانال بانک‌لس در یوتیوب بازیابی شد، با این حال چندین حساب دیگر از کانال‌های یوتیوب کریپتومحور مسدود شده‌‌اند، حساب‌های آموزشی دیگر، از جمله Optimism Collective، و Gabriel Haines.

انتقاد از حذف کانال‌‌های مرتبط با کریپتو در یوتیوب

تصمیم یوتیوب برای بستن این کانال‌ها تایید نشده است، با این حال این غول رسانه‌های اجتماعی به ظاهر تصادفی کانال‌ها را تعطیل کرده و دوباره راه‌اندازی می‌کند. برای افرادی که بدبین‌ترند، ممکن است به نظر برسد که یوتیوب کانال‌های مرتبط با Web3 و رمز ارزها را هدف قرار داده است و از آزادی بیان جلوگیری می‌کند. استانی کولچوف، بنیانگذار Aave در مورد محدودیت‌های اخیر یوتیوب در توییتی نوشت:

​به نظر می‌رسد YouTube@ (Google) حساب‌های آموزشی web3 از جمله @BanklessHQ ،@gabrielhaines و @optimismPBC را مسدود کرده است و محتوای آن‌ها و توانایی اشتراک‌گذاری اطلاعات با مخاطبان‌شان را محدود می‌کند. همه ما برای حفظ آزادی بیان خود باید به شبکه اجتماعی وب ۳ برویم.

سوزان وویچیکی، مدیرعامل یوتیوب، از دولت‌های جهان خواست تا قوانین قوی‌تری برای گفتار تصویب و سخنان تنفرآمیز را سانسور کنند.

وویچیکی گفت:

 اگر دولت‌ها می‌خواهند کنترل بیشتری بر سخنرانی آنلاین داشته باشند، مستلزم تصویب قوانینی کاملاً شفاف و واضح است که بتوانیم آن را اجرا کنیم.

او افزود:

ما در سرتاسر جهان کار می‌کنیم، و شما درست می‌گویید، مطمئناً قوانین مختلف و حوزه‌های قضایی مختلف وجود دارد، و ما… قوانین حوزه‌های قضایی مختلف را در مورد گفتار یا مواردی که ایمن یا غیرایمن تلقی می‌شوند، اجرا می‌کنیم.

 

پیشنهاد مطالعه: وب ۳.۰ چیست؟ (Web 3.0)

 

Source

https://coiniran.com/?p=51109
دکمه بازگشت به بالا