ایستگاه خبر

اتریوم کلاسیک پس از مرج جایگزین استخراج‌کنندگان ETH خواهد بود؟

اتریوم [ETH] در هفته گذشته حرکت قابل توجهی از خود نشان داده است و دیروز به بالای ۱۵۵۰ دلار رسیده است. با این حال، به نظر نمی‌رسد اتریوم تنها توکنی باشد که از آخرین به‌روزرسانی Merge منفعت می‌برد. یکی دیگر از توکن‌های قدیمی، اتریوم کلاسیک [ETC]، نیز در هفته گذشته یک حرکت صعودی چشمگیر داشته است.

توکن ETC در این هفته حرکت صعودی سریعی داشت. علاوه بر تقویت بازار ارزهای دیجیتال، اخبار مرج هم اخیراً گاوها (سرمایه‌گذاران امیدوار به روند صعودی) را به بازار کشانده است.

ETC این هفته پس از ۷۹ درصد افزایش قیمت با قیمت ۲۵.۲۷ دلار معامله شد.

با مرج و تغییر اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) در ماه سپتامبر دارایی‌هایی مانند ETC هم به احتمال زیاد وضعیت خوبی خواهند داشت.

قابل ذکر است، ETC این پتانسیل را دارد که توجه ماینرهای اتریوم در حال مهاجرت را جلب کند زیرا برای شروع استخراج در اتریوم کلاسیک به به‌روزرسانی‌های جزئی نیاز دارند.

طبق گزارش‌ها، اکثریت مردم انتظار دارند که نرخ هش فعلی به شبکه ETC منتقل شود. این ساده‌ترین گزینه برای مهاجرت ماینرها خواهد بود زیرا از بی‌فایده شدن تجهیزات آن‌ها جلوگیری می‌کند.

به گفته کالین وو، خبرنگار رمز ارز، انتقال نرخ هش فعلی به ETC می‌تواند خطر حمله ۵۱ درصدی را ایجاد کند. بنابراین، ماینرها ممکن است تمایل داشته باشند که بلاکچین خود را راه‌اندازی کنند که به دلیل توانایی کم ماینرها در ساخت اکوسیستم بسیار بعید به نظر می‌رسد.

با این حال، وو معتقد است که ETC همچنان پلتفرم ایده‌آل برای انتقال نرخ هش اتریوم است. این فرآیند می‌تواند با وجود «DApp ها» در اتریوم ایجاد شود.

 

پیشنهاد مطالعه: هرآنچه باید دربارۀ به‌روزرسانی مرج (Merge) اتریوم بدانید!

 

Source

https://coiniran.com/?p=57517
دکمه بازگشت به بالا