ایستگاه خبر

چرا به Cypherpunks نیاز داریم نه کسانیکه ژست آن را می گیرند

Zach Harvey مدیر عامل Lamassu، از اولین فعالان و ارائه دهندگان دستگاه خودپرداز رمز ارز ها از تجارب و دغدغه هایش در صنعت رمز ارز ها می گوید

Zach Harvey مدیر عامل Lamassu، از اولین فعالان و ارائه دهندگان دستگاه های خودپرداز رمز ارز ها می گوید:

احساسات در زمان بحث های افزایش سایز بلاک بیت کوین بالا بود (هر طرف بر این باور بود که بیت کوینِ طرف مقابل شکست می خورد). مردم دوباره به حرف ثروتمندان گوش دادند، کسانی که چشم اندازشان هیجان بازار را شکل می دهد و در حالی که سیگنال های عدم اطمینان زیادی وجود داشت، آنها به دنبال پاداش سریع اجتماعی و مالی خود بودند.

بیشتر بخوانید: آیا قانون گذاری آمریکا مانع پیشرفت پروژه ی کوین پایدار Basis شد؟

وجود این فضای مسموم در جامعه ی کوچک رمز ارز ها مرا ناراحت می کند، هر چند غیرمنتظره نیست. بخصوص همانطور که می بینیم، جامعه ی توییتری رمز ارز ها محیطی برای پاداش به این گروه است. بجای تفکر مستقل، برای همراهی جایزه می گیرند و در صورت مخالف مجازات می شوند. در حالی که مقاومت در برابر چنین گروه هایی آسان است، ایجاد و پیشرفت در آن بدون داشتن ذهنی باز سخت تر می شود؛ مشابه الگوهایی که در سیاست می بینیم.

چرا به Cypherpunks نیاز داریم نه کسانیکه ژست آن را می گیرند
Why We Need More Cypherpunks, Not Cypherposers/ Source

باید بگویم که بنا به تجربه شخصی ام، مسمومیت توییتر به تعاملات آفلاین منتقل نمی شود. من بیت کوینر های بسیاری را از هر دو گروه ملاقات کرده ام و حتی یکبار هم به یاد نمی آورم که احساس کرده باشم این آشنایی مسموم است. بجای بررسی روزانه نمودار های قیمت، علاقه مندان رمز ارز ها بهتر است مقالات Crypto Anarchist Manifesto و b-money paper را بخوانند. هر دوی این مقالات بخوبی یادآوری می کنند که چرا اولین بار حول رمز ارز ها جمع شدیم. اگر برای پیش بینی آینده گراف های لگاریتمی BTC/USD می سازید باید بگویم که بهترین شانس برای پیش بینی آینده، گراف ها نیستند بلکه مقالات هستند.

بیت کوین یک فرضیه فلسفی است نه یک راه سریع برای پولدار شدن یا یک پلتفرم استارتاپی. هدف بیت کوین تنظیم مقررات و دموکراتیک کردن سیاست های بد است. هر سیستم نرم افزاری و سخت افزاری مبتنی بر بلاک چین یا غیره که برای رسیدن به این هدف کمک کند شایسته ی توجه است. بنابراین، صرافی های غیرمتمرکز و ICO ها در فرم فعلی بی ارزش هستند، اما DEX، ICO v2.0 یا V3.0 ممکن است ابزار های قوی و غیر متمرکزی برای جلوگیری از انواع اشکال ظلم ایجاد نمایند.

بیشتر بخوانید: مقدمه ای بر علم اقتصاد رمزنگاری یا Cryptoeconomics برای همه (۱)

فعالیت خسته کننده ی یک گیک

سال ۲۰۱۲ من و برادرم برای «رویداد دانش آموزان برای آزادی» در سراسر ساحل شرقی، کارت پستال بیت کوین چاپ کردیم. در همین زمان، آزادی خواهان بسیاری جذب این فناوری و فعالیت ما شدند. سال ۲۰۱۳ در رویداد بین المللی دانش آموزان برای آزادی، تصمیم گرفتیم به جوان تر ها نشان دهیم بیت کوین چگونه کار می کند. یک جعبه ی کوچک نارنجی ساختیم و با دریافت چک و پول نقد برای افراد بیت کوین می فرستادیم. این کار سر و صدای زیادی به پا کرد و شروع جذب رسانه ها و خریداران بالقوه به بیت کوین بود.

پس از آن Lamassu را راه اندازی کردیم و شروع به ساخت خودپرداز های بیت کوین نمودیم؛ ماشینی که به آن cryptomats می گوییم. برای پیشرو بودن کسب و کار چیز های مهمتری از سود خالص کوتاه مدت اهمیت دارد. تصمیمات مدیریتی ما ترکیبیست از کارهایی که برای موفق بودن نیاز داریم و نیز همراهی با ایده آل های آزادی خواهی تکنولوژیکی حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن.

چرا به Cypherpunks نیاز داریم نه کسانیکه ژست آن را می گیرند
Why We Need More Cypherpunks, Not Cypherposers/ Source

هدف اصلی ما این است که تا حد ممکن رمز ارز ها را به مردم معرفی کنیم. بنابراین نرم افزار ما رایگان، منبع باز و بدون حق تالیف است. برای استفاده از ماشین های cryptomat هیچ کارمزدی نمی گیریم و آنها روی سرور های خودشان میزبانی می شوند. کاربران نهایی که از این ماشین استفاده می کنند هرگز کوین هایشان را توسط اپراتور ها ذخیره نمی کنند اما برای استفاده ی واقعی از بیت کوین به آن نیاز دارند.

سخت ترین بخش برای بیت کوین رسیدن به ۱۰ سنت بود. رشد انبساطی ای که عادی شد و مورد توجه خرابکاران قرار گرفت. به همین ترتیب، باید به این مساله فکر کنیم که چه پیش خواهد آمد اگر جمعیت دارندگان بیت کوین رشد کند؟ آیا بحران مالی بعدی، بیت کوین را به جریان اصلی هدایت می کند؟ اگر چنین اتفاقی بیفتد، رابط کاربری خوبی که از مردم در برابر از دست دادن اموال و سوء استفاده محافظت کند وجود دارد؟ آیا مردم به آن اعتماد می کنند تا به آنها کمک کند؟

بیشتر بخوانید: صرافی غیرمتمرکز Wanchain میان بیت کوین و اتریوم پل ساخت!

برای من، این بزرگ ترین سوال در صنعت رمز ارز هاست. من به موفقیت بیت کوین و دیگر رمز ارز های کلیدی شک ندارم اما نگران خرابکاری هایی هستم که بعد از از بین رفتن بانک های مرکزی بوجود خواهند آمد.

در Lamassu، بر روی گوشه ای از مشکل حل نشده ی رابط کاربری رمز ارز ها کار می کنیم. ما رقبای جدی و قابل احترامی داریم، و بخاطر ایدئولوژی ریشه دار  به بیت کوین برای آزاد سازی پول و بازار از چنگ واسطه های قدرتمند، تلاش می کنیم. ما نمی توانیم روی بلاک چین آسمان خراش بسازیم و فکر کنیم که می توان به راحتی و بدون وجود مقاومتی که در برابر آن شکل می گیرد از آن استفاده کنیم.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=26516
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x