ایستگاه خبر

نوسانات استیبل کوین‌های USDC و BUSD تحت فشار SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اوایل این ماه اطلاعیه ولز را برای پاکسوس سازنده استیبل کوین BUSD صادر کرد. از زمانی که مدیر عامل بایننس این خبر را منتشر کرد، دومین و سومین استیبل کوین‌های بزرگ نوسانات متفاوتی را از سر گذرانده‌اند.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط Glassnode، میانگین هفت روزه تعداد آدرس‌های نقل و انتقالات USDC، به 1,384.976 کاهش یافته که تقریباً پایین‌ترین رقم در دو ماه گذشته است. ارزش کل بازار USDC در روز ولنتاین، یک روز پس از توییت CZ در مورد اطلاعیه ولز، به حدود 40.8 میلیارد دلار کاهش یافت.

طبق اطلاعات کوین‌ مارکت کپ (CoinMarketCap)، در زمان نگارش این خبر، ارزش بازار USDC در حدود 42.7 میلیارد دلار است.

بر اساس گزارش گلس‌نود، به طور کاملاً مشابه، تعداد نقل و انتقالات BUSD، به‌طور متوسط هفت روزه، به پایین‌ترین حد در پنج ماه گذشته یعنی حدود 85.720 رسیده است. بر اساس اطلاعات منتشرشده، پایین‌ترین سطح پنج‌ماهه قبلی در 25 اکتبر 2022 مشاهده شده است.

از سوی دیگر، میانگین حجم تراکنش (MTV) با BUSD به 886.3 میلیون دلار افزایش یافت که بالاترین میزان در 8 ماه گذشته است. داده‌ها نشان می‌دهد بالاترین سطح هشت‌ماهه قبلی در 23 آگوست 2022 و در حدود 880.9 میلیون دلار بوده است.

داده‌های CMC نشان می‌دهد ارزش بازار BUSD به حدود 10.8 میلیارد دلار کاهش یافته است. استیبل کوین صادرشده توسط پاکسوس، از نظر کل سرمایه در دو هفته گذشته کاهش یافته است.

در 24 فوریه، مدیر عامل سیرکل، جرمی آلر، گفت که SEC «تنظیم کننده مناسبی» برای استیبل کوین‌ها نیست. آلر اضافه کرد که رگولاتورهای بانکی می توانند گزینه بهتری برای نظارت بر این طبقه دارایی باشند.

 

پیشنهاد مطالعه: استیبل کوین چیست؟ (Stablecoin) معرفی انواع استیبل کوین

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا