ایستگاه خبر

درخواست فوری برای جلوگیری از فروش 1.6‌‌ میلیارد دلار بیتکوین مصادره شده از «جاده ابریشم»

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف،‌ پیه‌ره روچارد،‌ یکی از چهره‌های تأثیرگذار در دنیای رمزارز،‌ از قانون‌گذاران خواست به جای حراج بیتکوین‌ها از آن‌ها یک ذخیره استراتژیک بسازند و آن را با بیتکوین‌های توقیفی پر کنند.

وی که یک هوادار درجه یک بیتکوین به حساب می‌آید از قانون‌‌گذاران خواست که لایحه‌ای برای اصلاح حکم 1789 تصویب کنند تا بتوانند بیتکوین‌هایی را که مصادره می‌کنند، نگهداری کنند. وی از فروش 69370 عدد بیتکوین که در ماه نوامبر از یک هکر در بازار سیاه جاده ابریشم، مصادره شد، ابراز نگرانی کرد و خواستار جلوگیری از حراج این بیتکوین‌ها شد.

پیش از این کوین‌ایران از مصادره‌ی این رمزارزها در ماه نوامبر خبر داده بود.

|| مصادره 70 هزار بیتکوین سرقتی در بازار سیاه «راه ابریشم» توسط دیوان عدالت آمریکا

روچارد در وبلاگ خود اشاره کرد که فروش بیش از 144 هزار بیتکوین در سال 2014 و 2015 تنها 122 میلیون دلار عایدی داشت که همان دارایی‌ها، اکنون بیش از 3.3 میلیارد دلار ارزش دارد.

فدرال رزرو می‌تواند مقادیر زیادی دلار را هر ساله چاپ کند که عایدی این حراج نیز به دلار است. اما بیتکوین به راحتی تولید نمی‌شود و فقط تعداد محدودی از آن‌ها وجود دارد. یک ذخیره بیتکوین جنبه استراتژیک دارد و برای اقتصاد ملی ایالات متحده الزامی است.

روچارد به خبرگزاری کوین تلگراف گفت که بیتکوین به زودی نقش مهمی را در خزانه دولت‌ها ایفا خواهد کرد. وی باور دارد که ایالات متحده اگر به دنبال حفظ برتری خود چه به لحاظ مالی و چه در زمینه علم و فناوری است باید در سطح فدرال یک صندوق ذخیره بیتکوین داشته باشد. در قدم اول بیتکوین‌های توقیف شده را در آن نگه‌داری می‌کنند و سپس در ادامه به ذخایر آن می‌افزایند.

بیشتر بخوانیم: روند صعودی بیت‌ کوین – بخش اول

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا