ایستگاه خبر

درخواست فوری برای جلوگیری از فروش ۱.۶‌‌ میلیارد دلار بیتکوین مصادره شده از «جاده ابریشم»

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف،‌ پیه‌ره روچارد،‌ یکی از چهره‌های تأثیرگذار در دنیای رمزارز،‌ از قانون‌گذاران خواست به جای حراج بیتکوین‌ها از آن‌ها یک ذخیره استراتژیک بسازند و آن را با بیتکوین‌های توقیفی پر کنند.

وی که یک هوادار درجه یک بیتکوین به حساب می‌آید از قانون‌‌گذاران خواست که لایحه‌ای برای اصلاح حکم ۱۷۸۹ تصویب کنند تا بتوانند بیتکوین‌هایی را که مصادره می‌کنند، نگهداری کنند. وی از فروش ۶۹۳۷۰ عدد بیتکوین که در ماه نوامبر از یک هکر در بازار سیاه جاده ابریشم، مصادره شد، ابراز نگرانی کرد و خواستار جلوگیری از حراج این بیتکوین‌ها شد.

پیش از این کوین‌ایران از مصادره‌ی این رمزارزها در ماه نوامبر خبر داده بود.

|| مصادره ۷۰ هزار بیتکوین سرقتی در بازار سیاه «راه ابریشم» توسط دیوان عدالت آمریکا

روچارد در وبلاگ خود اشاره کرد که فروش بیش از ۱۴۴ هزار بیتکوین در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ تنها ۱۲۲ میلیون دلار عایدی داشت که همان دارایی‌ها، اکنون بیش از ۳.۳ میلیارد دلار ارزش دارد.

فدرال رزرو می‌تواند مقادیر زیادی دلار را هر ساله چاپ کند که عایدی این حراج نیز به دلار است. اما بیتکوین به راحتی تولید نمی‌شود و فقط تعداد محدودی از آن‌ها وجود دارد. یک ذخیره بیتکوین جنبه استراتژیک دارد و برای اقتصاد ملی ایالات متحده الزامی است.

روچارد به خبرگزاری کوین تلگراف گفت که بیتکوین به زودی نقش مهمی را در خزانه دولت‌ها ایفا خواهد کرد. وی باور دارد که ایالات متحده اگر به دنبال حفظ برتری خود چه به لحاظ مالی و چه در زمینه علم و فناوری است باید در سطح فدرال یک صندوق ذخیره بیتکوین داشته باشد. در قدم اول بیتکوین‌های توقیف شده را در آن نگه‌داری می‌کنند و سپس در ادامه به ذخایر آن می‌افزایند.

بیشتر بخوانیم: روند صعودی بیت‌ کوین – بخش اول

https://coiniran.com/?p=42678
دکمه بازگشت به بالا