ایستگاه خبر

مصادره ۷۰ هزار بیتکوین سرقتی در بازار سیاه «راه ابریشم» توسط دیوان عدالت آمریکا

به گزارش خبرگزاری TheBlockCrypto، دیوان عدالت ایالات متحده صدها بیتکوین سرقتی در بازار سیاه «راه ابریشم» در سال ۲۰۱۳ را کشف و ضبط کردند. ارزش این دارایی‌ها بیش از ۱ میلیارد دلار است.

دیوان عدالت در یک بیانیه اظهار کرده است که این بزرگترین توقیف رمزارز در تاریخ این نهاد قانونی به حساب می‌آید. این خبر در ابتدا توسط بلومبرگ منتشر شد.

بر اساس این بیانیه، بازرسان با استفاده از ابزارهای نرم‌افزاری موفق به شناسایی ۵۴ تراکنش شناسایی نشده شدند که همگی آن‌ها با بیتکوین و از محل عایدی فعالیت‌های غیرقانونی بوده‌اند. این دارایی‌ها در بازار سیاه راه ابریشم در سال ۲۰۱۳ مورد سرقت واقع شده بودند. همچنین گزارشات حاکی از این است که شرکت Chainalysis در این تحقیقات همکاری داشته است.

اظهارات دیوان ادالت ایالات متحده

“ردیابی این وجوه یک آدرس بیتکوین را نشان داد. تحقیقات بیشتر دادستانی و اداره درآمد داخلی درباره آدرس بیتکوین، روشن کرد که این وجوه به یک فرد ارتباط دارند. بعدا آشکار شد که این فرد با هک کردن راه ابریشم این وجوه را دزدیده است. بنا بر این پرونده، اداره اجرای احکام، چندین هزار بیتکوین را در تاریخ ۳ نوامبر مصادره کرد.”

بر طبق اسناد این پرونده، راس اولبریشت، بنیان‌گذار راه ابریشم، از هویت این سارق مطلع بوده و چندین مرتبه وی را برای بازگرداندن رمزارزها تهدید کرده است. فرد مظنون وجوه را بازنگرداند اما آن‌ها را نگه داشته و خرج نکرده است. در تاریخ ۳ نوامبر، این فرد توافق نامه‌ای را برای تحویل و ضبط این دارایی‌ها در دادستانی منطقه کالیفرنیای شمالی امضا کرد.

این خبر چند روز پس از گزارش شرکت هوش بلاکچین، Elliptic درباره انتقال ۶۹۳۶۹ بیتکوین از یک کیف پول منتشر شد. بنا بر تحقیقات اداره درآمد داخلی، وجوه ضبط شده در ۳ نوامبر به همین آدرس کیف پول متعلق بوده‌اند.

دادستان ایالات متحده، دیوید اندرسون در این باره گفت:

“از زمان پیگرد قانونی بنیان‌گذار بازار سیاه راه ابریشم در سال ۲۰۱۵ یک سوال یک میلیارد دلاری باقی مانده بود. حالا با این پرونده توقیف، این سوال پاسخ داده می‌شود. اکنون یک میلیارد دلار از این درآمد‌های مجرمانه در تصرف ایالات متحده است.”

بیشتر بخوانیم: بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ یک مقایسه تخصصی -فصل پاییز-

 

https://coiniran.com/?p=41863
دکمه بازگشت به بالا