ایستگاه خبر

نرخ رشد کاربران اپلیکیشن های غیر متمرکز (DApp) ترون از اتریوم سبقت گرفت

طبق گزارش منتشر شده توسط وبسایت تحلیل اپلیکیشن های غیر متمرکز DApp.com کاربران اپلیکیشن های غیر متمرکز ترون (TRX) رشد سریع تری نسبت به کاربران DApp های اتریومی (ETH) دارند.

طبق گزارش منتشر شده توسط وبسایت تحلیل اپلیکیشن های غیر متمرکز DApp.com کاربران اپلیکیشن های غیر متمرکز ترون (TRX) رشد سریع تری نسبت به کاربران DApp های اتریومی (ETH) دارند.

در زنجیره ی اترویم، شاهد ۴ درصد کاهش در تعداد کاربران DApp نسبت به سال گذشته هستیم. حدود 72422 کاربر قدیمی در سال ۲۰۱۹ نیز از DApp های مبتنی بر اتریوم استفاده می کنند. صرافی های غیر متمرکز (DEXs) بیش از نیمی از حجم تراکنش های اپلیکیشن های غیر متمرکز اتریوم را در اختیار دارند.

بیشتر بخوانید: تراکنش های اتریوم نشانگر وضعیت نامناسب توسعه dApp تا به امروز

همچنین، طبق این گزارش گیمر ها با ۴۰ درصد فعالیت روزانه، فعال ترین کاربران اپلیکیشن های غیر متمرکز اتریوم بوده اند؛ این مقدار در سه ماهه ی اول ۲۰۱۹ ده درصد افزایش نشان می دهد. در متن این گزارش آمده است: «بازی های مبتنی بر اترویم در حال حاضر یک جامعه پایدار از مخاطبان وفادار ایجاد کرده است».

طبق این گزارش ۵۰۴ اپلیکیشن غیر متمرکز در سه ماهه اول ۲۰۱۹ به لیست DApp.com افزوده شده که بیش از نیمی از آنها بر بستر اتریوم بوده اند. این مطلب نشان می دهد که اتریوم هنوز انتخاب اول توسعه دهندگان DApp است. در همین زمان شاهد توسعه ی DApp های چند زنجیره ای مانند اتریوم و EOS یا اتریوم و ترون هستیم. تعداد کاربران اپلیکیشن های غیر متمرکز فعال روی بلاک چین ترون بیش از ۳۰۰ هزار کاربر و برای EOS حدود ۲۶۰ هزار کاربر است.

همچنین، در پایان سه ماهه اول ۲۰۱۹، ارزش درون کیف پول های ترون طبق گزارش به بیش از ۲.۳ میلیون دلار رسیده که حدود ۱۵.۴۶ درصد آن در تعامل با DApp ها هستند. رشد اصلی تعداد کاربران DApp های ترون حول اپلیکیشن های قمار بازی بوده است. حدود ۸۵ درصد از کاربران اپلیکیشن های غیر متمرکز ترون در پایان سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ با چنین برنامه هایی در تعامل بوده اند که باعث فعال تر شدن بلاک چین ترون در میان این چهار بلاک چین شده است.

بیشتر بخوانید: زبان برنامه نویسی Solidity در صدر ۱۰ مهارت برتر تکنولوژی در سال ۲۰۱۹

در این گزارش آمده است که ۹۵ درصد اپلیکیشن های غیر متمرکز EOS و بیش از ۸۰ درصد از DApp های ترون و Steem یک تراکنش را در سه ماهه اول به ثبت رسانده اند. در زنجیره ی اتریوم حدود ۶۰۰ اپلیکیشن غیر متمرکز وجود دارد که در سه ماه گذشته حتی یک تراکنش هم ثبت نکرده اند.

ترون اخیرا از طرح توسعه ی لایه ی دوم مقیاس پذیری DApp رونمایی کرده است. در اواخر ماه مارس، متخصصین زیادی ادعا کردند که با رفتن توسعه دهندگان به شبکه های دیگر، شبکه ی اتریوم شکست می خورد.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا