ایستگاه خبر

امضاء توافقنامه استفاده از پلتفرم مالی بلاک چین زنجیره تامین در چین

شرکت Standard Chartered استفاده از پلتفرم مالی بلاک چین زنجیره تامین Linklogis را برای بهبود فرصت های تامین مالی کسب و کارها و تقویت شبکه و ارتباط با مشتریانش در کشور چین عنوان کرده است.

شرکت خدمات مالی و بانکداری چند ملیتی مستقر در لندن Standard Chartered، یک  توافقنامه (MoU) با شرکت فین تک چینی Linklogis، امضا کردند. این توافقنامه به Standard Chartered اجازه خواهد داد تا از پلتفرم تامین مالی زنجیره تامین بلاک چینی شرکت Linklogis استفاده کند.

بیشتر بخوانید: LaneAxis در حال متحول کردن صنعت باربری جهانی، آیا ممکن است؟

Linklogis، یک فراهم کننده ی راه حل های تامین مالی زنجیره تامین مالی بین شرکت هاست. این شرکت، سرمایه گذارانی برجسته از جمله شرکت Tencent و شرکت سرمایه گذاری دولتی سنگاپور دارد و با واحد فین تک Tencent نیز برای راه اندازی پلتفرم قابل اعتماد SQL Blockschart در آوریل ۲۰۱۷ همکاری کرده است.

شرکت Standard Chartered استفاده از پلتفرم مالی بلاک چین زنجیره تامین Linklogis را برای بهبود فرصت های تامین مالی کسب و کارها و تقویت شبکه و ارتباط با مشتریانش در کشور چین عنوان کرده است.

امضاء توافقنامه استفاده از پلتفرم مالی بلاک چین زنجیره تامین در چین
Standard Chartered Signs MoU With Chinese Blockchain Finance Platform Linklogis/ Source

این پلتفرم بلاک چینی، شفافیت زنجیره تامین برای خریداران بزرگ و دسترسی به اعتبار ارزان تر و کاراتر برای کسب و کار های کوچکتر را بهبود می بخشد. علاوه بر استفاده از پلتفرم بلاک چین، زمینه های همکاری های بیشتری بین Standard Chartered و Linklogis نیز در MoU آمده است. گفته می شود این زمینه ها شامل توسعه مشتریان جدید بانک به وسیله ی دیجیتالی کردن فرایند های اداری، و بهبود سیستم های مدیریت ریسک با استفاده از داده ها و تحلیل های Linklogis است.

این تفاهم نامه به Linklogis امکان می دهد تا راه دسترسی شرکت به شبکه جهانی Standard Chartered را ایجاد کند و فرصتی می دهد تا راه حل هایشان را به شرکت های وارد کننده و صادر کننده به چین ارائه دهند. واحد سنگاپورِ شرکت Standard Chartered، اولین قرارداد مبادله تجاری خود را در ماه ژانویه با استفاده از روش توسعه یافته توسط استارتاپ Distributed Ledger Technologies انجام داده است.

بیشتر بخوانید: پیوند (WSBA) Wall Street Blockchain Alliance با کنسرسیوم بلاک چین R3

Standard Chartered به همراه HSBC و BNP Paribas، یکی از دوازده بانک بزرگی ست که به تیم توسعه و راه اندازی پلتفرم مالی تجاری مبتنی بر بلاک چین به نام «eTrade Connect» در پاییز ۲۰۱۸ پیوسته است. در اکتبر سال ۲۰۱۸، بانک Standard Chartered اعلام کرد که در حال فعالیت روی یک تضمین کننده ی خودکار می باشد که توسط فناوری بلاک چین کنسرسیوم R3’s Corda پشتیبانی می شود.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
https://coiniran.com/?p=27946
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x