ایستگاه خبر

سولانا از تلفن همراه با تکنولوژی وب ۳ رونمایی کرد

سولانا در حال برنامه‌ریزی برای عرضه یک تلفن همراه است که یکی از اولین تلاش‌های صنعت برای رشد فناوری وب ۳ فراتر از دسکتاپ است. شامل یک فروشگاه dApp، سولانا SDK و تدابیر امنیتی کلید خصوصی سخت افزار خواهد بود.

راه‌اندازی یک تلفن همراه جدید در سولانا

آناتولی یاکوونکو، مدیرعامل Solana Labs، امروز در رویدادی در شهر نیویورک از راه‌اندازی Saga، یک تلفن اندرویدی که به طور خاص با هدف Web3 ساخته شده است، خبر داد. این تلفن دسترسی به فروشگاه موبایل برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) را فراهم می‌کند که در آن کاربران می‌توانند پلتفرم‌های تجاری غیرمتمرکز و بازارهای NFT را دانلود کنند.

فروشگاه dApp قرار است بدون هزینه منتشر شود. هدف اعلام شده تیم این است که در نهایت به جامعه سولانا اجازه دهد در اداره آن شرکت کند.

سولانا یکی از بزرگ‌ترین بلاکچین‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال است. این پروتکل که به دلیل توان عملیاتی بالا (۶۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه در برابر ۳۰ اتریوم) و کارمزدهای بسیار پایین مشهور است، به دلیل سطح بالای متمرکز و قطعی‌های متعدد مورد انتقاد قرار گرفته است.

گوشی Saga دارای صفحه نمایش ۶.۶ اینچی، ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی و ۱۲ گیگابایت رم خواهد بود. در حالی که سولانا لبز انتظار ندارد تا قبل از سه‌ماهه اول مالی سال ۲۰۲۳ در دسترس باشد، کاربران اکنون می‌توانند آن را در وبسایت با قیمت ۱۰۰ USDC پیش‌خرید کنند.

سایر محصولاتی که در این دستگاه قرار می‌گیرند عبارتند از Solana SDK، که چارچوبی را برای توسعه دهندگان فراهم می‌کند تا اپلیکیشن‌های موبایل خود را منتشر و توزیع کنند، و یک Seed Vault با رمزگذاری سخت‌افزاری برای کاربران برای ذخیره کلیدهای خصوصی خود در آن.

بنیاد سولانا یک بودجه ۱۰ میلیون دلاری برای «کمک به راه‌اندازی یک اکوسیستم موبایل جدید» و «تشویق رشد dApps موبایل» ارائه خواهد کرد.

بازارها از این خبر ناراضی بودند، به طوری که توکن سولانا در زمان نگارش این مقاله در حدود ۳۶.۵ دلار معامله می‌شد که کاهش ۲ درصدی نسبت به زمان اعلام شده بود.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه

 

Source

https://coiniran.com/?p=57378
دکمه بازگشت به بالا