ایستگاه خبر

رای مثبت پلتفرم دیفای Solend به کنترل حساب یک نهنگ برای جلوگیری از بحران نقدینگی!

جامعه کاربری پلتفرم وام‌دهی دیفای Solend روز گذشته برای کنترل اضطراری حساب بزرگترین نهنگ این پروتکل جهت جلوگیری از بحران نقدینگی رای مثبت دادند. طبق اظهارات اعتبارسنج‌های شبکه‌ی Solend این نهنگ موقعیت وثیقه‌ای (margin) بسیار عظیمی داشت که درحال تبدیل شدن به یک نقدینگی آن‌چین خطرناک بود.

این رای حکمرانی که در نوع خود بی‌سابقه است به Solend Labs اختیار اضطراری لازم را داده است تا درصورت کاهش بیش از حد قیمت SOL دارایی‌های آسیب‌پذیر این نهنگ، که بالغ بر ۲۰ میلیون دلار سولانا (SOL) می‌شود، را به وسیله‌ی داد و ستد بیرون از بورس (OTC) لغو کند.

Solend Labs اظهار داشت که نقدینگی آن‌چین این نهنگ زمینه‌ساز ایجاد یک بحران عظیم در بازارهای امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) سولانا بوده است. اجرای این معامله‌ی OTC از چنین آشوبی پیشگیری کرده است اما کلیه‌ی قراردادهای هوشمندی که Solend برای عملیات وام‌دهی خود استفاده می‌کند را نیز دراختیار خود خواهد گرفت.

جامعه‌ کاربری حاضر در این رای‌گیری مدعی شدند که این نهنگ یک کاربر عادی نبوده است زیرا وی ۵.۷ میلیون SOL در Solend سپرده‌گذاری کرده که بیش از ۹۵ درصد از حجم کل استخر نقدینگی را شامل شده است. وی از این اعتبار برای امانت‌گیری بیش از ۱۰۸ میلیون دلار انواع استیبل‌کوین استفاده کرده بود.

در متن پیشنهادی این رای‌گیری آمده است:

«علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته قادر به تماس با این نهنگ جهت کاهش ریسک‌های موجود در سرمایه‌گذاری وی نشدیم. با توجه به عدم پاسخ‌گویی وی لازم دانستیم تا اقدامات پیشگیرانه را درخصوص موقعیت مارجین وی اتخاذ کنیم.»

 

پیشنهاد مطالعه: نهنگ‌های بیت کوین چه کسانی هستند؟ چگونگی تعیین جهت حرکت بازار توسط نهنگ بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=57365
دکمه بازگشت به بالا