ایستگاه خبر

بررسی آخرین تغییرات در به‌روزرسانی‌های ماهانه پروژه SINOVATE

به گزارش کوین ایران، مشغول و فعال دو کلمه‌ای هستند که می‌توان به صورت مترادف برای SINOVATE (SIN) به کار برد، با این وجود، برای این پروژه‌ی خارق‌العاده، پر‌کار و اختصاصی، ماه ژوئن واقعاً یک استثنا بود. این مقاله اولین نسخه از مجموعه مقالات ادامه‌داری است که فعالیت‌های کلیدی و نقاط عطف به دست آمده‌ی این پروژه در آن‌ها مورد بحث قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: SINOVATE و ارائه گره بی نهایت (Infinity Node) برای تکامل Masternode

برندینگ دوباره SINOVATE

شکل اصلی SINOVATE با نام SUQA به عنوان یک رمز ارز همتا به همتا و متن باز در سپتامبر سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. SUQA با معرفی الگوریتم اختصاصی X22i و ایجاد موانعی برای استخراج از طریق دستگاه‌های ASIC و FPGA توانسته بود مزیت‌هایی را برای استخراج از طریق کارت گرافیکی (GPU) ارائه نماید. همچنین این الگوریتم در برابر محاسبات کوانتومی نیز مقاوم بود و کیف پول سودمند آن از ویژگی قفل زمانی (Time-Lock) پشتیبانی می‌کرد که موجب جلب توجه مشارکت‌کنندگان شده بود.

SUQA با وجود مزیت‌های متعددی که داشت، پیشرفت آن در جهت تبدیل شدن به یک شرکت فناوری مشارکتی که محصولات، سرویس‌ها و راه‌حل‌های بلاک‌چینی منحصربه‌فرد و مدرن ارائه می‌دهد لازم بود، تا بتواند علاوه بر رشد جامعه خود، روشی برای پذیرش هر چه بیشتر رمز ارز فراهم نماید. SINOVATE نام این شرکت فناوری مشارکتی است که با برند SIN نیز شناخته می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های SIN که با موفقیت پیاده‌سازی شده است می‌توان به FlashSend، ShadowSend و شاخص‌ترین آن‌ها یعنی ویژگی منحصربه‌فرد گره‌های بی‌نهایت (Infinity Nodes) در گره اصلی (Masternode) یا مستر نود اشاره نمود.

الگوریتم X25X

برای اینکه ماینرها به دریافت پاداش‌های بلند‌مدت ادامه دهند و با افزایش تقاضای قدرت محاسباتی و کارایی مورد نیاز برای سیستم‌های سخت‌افزاری مدرن موافقت نمایند، برند SINOVATE الگوریتم اختصاصی جدید خود با نام X25X را معرفی نمود.

الگوریتم X25X با پیاده‌سازی و اضافه کردن چندین ویژگی جدید در زنجیره الگوریتم استاندارد گواه اثبات کار (PoW) مانند X11، مقاومت در برابر ماینینگ از طریق دستگاه‌های ASIC و FPGA را ادامه می‌دهد. این ویژگی‌ها شامل افزایش نیازمندی‌های حافظه تا ۲۴ برابر است در‌حالی‌که این مقدار برای X22i برابر ۴ بود. این موضوع مشکلی برای CPU و GPU ایجاد نمی‌کند ولی برآورده‌سازی این شرط برای دستگاه‌های FPGA و ASIC به مراتب دشوارتر است. این موضوع به این دلیل است که این دستگاه‌ها نیاز به استفاده از RAM دارند و این ویژگی در قیاس با CPU و GPU مزیتی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند.

علاوه بر این، X25X دارای یک مرحله جدید برای ترکیب کردن است که مانع از بهینه‌سازی‌های چندگانه به منظور دستیابی به بافر (Buffer) بزرگ‌تر می‌شود. همچنین این الگوریتم از اقدامات مخرب ماینرهای خصوصی که به دنبال دست‌یابی به مزیت‌های ناعادلانه نسبت به دیگران هستند جلوگیری می‌کند. این امر از طریق ترکیب چندین الگوریتم در یک الگوریتم امکان‌پذیر است؛ چرا که در این حالت خروجی هر مرحله برای رسیدن به نتیجه نهایی مورد نیاز است. همچنین، این الگوریتم به طور غیرمستقیم نوشتن کد تمیز برای الگوریتم‌ها را ترویج می‌نماید چرا که کد منبع باز هم از نظر کیفیت و هم از نظر نرخ هش ارزشمندتر است. این موضوع برای پایداری و تداوم ماینینگ گواه اثبات کار در بلند‌مدت بسیار مهم است. الگوریتم X25X به صورت رسمی از اول ژوئن ۲۰۱۹ در دسترس کاربران قرار خواهد داشت.

راه‌اندازی گره‌های بی‌نهایت Infinity Nodes

گره‌های بی‌نهایت نوآوری جدید در حوزه رمز ارزها هستند. این پروتکل‌های نوآورانه‌ی گواه اثبات سرویس (Proof of Service) با ایجاد امکان استفاده از یک سیستم پاداش منحصربه‌فرد توسط مالکین گره‌ها می‌تواند ویژگی قفل زمانی قبلی را بهبود بخشد.

گره‌های بی‌نهایت با توجه به قابلیت خاص خود می‌توانند حداکثر ظرفیت مورد نیاز برای میزبانی از بیشترین تعداد گره نسبت به سایر رمز ارزها را فراهم آورند. گره‌های کامل (Full nodes) تضمین می‌کنند که بلاک‌چینِ بسیار مقیاس‌پذیر SINOVATE در مدت کوتاهی به همراه گواه اثبات کار تأخیری (Delayed Proof of Work-dPoW) بتواند تجربه شبکه‌سازی بی‌همتا، امن و سریع نسبت به تمامی زمان‌های دیگر را فراهم نماید.

علاوه بر این، گره‌های بی‌نهایت همزمان با کاهش تورم توانسته‌اند درآمد سالانه و غیرفعالی را نیز ایجاد نمایند. Infinity Node تکامل یافته گره‌های اصلی یا مستر نودها هستند. گره‌های بی‌نهایت از طریق حل‌وفصل معضل تورم بالا، صدور [ارز] و از میان برداشتن موانع کاهش ارزش می‌توانند انقلابی در سیستم‌های اعطای سود مالی ایجاد نماید. سیستم‌های سنتی مانند مستر نودها، رمز ارزهای مبتنی بر گواه اثبات کار و گواه اثبات سهام در کاهش این چالش‌ها ناتوان بوده‌اند.

کوین‌های SIN برای کنترل این فاکتورها، گره‌هایی ایجاد می‌کنند که بلافاصله سوزانده می‌شوند. سیستم گره بی‌‌نهایت، کوین‌ها را به طور کامل از بلاک‌چین SINOVATE حذف می‌نماید ولی در عوض، بهره سالانه بالایی به مالکین پرداخت می‌کند و همزمان موجب کمیاب شدن کوین‌های SIN می‌شود.

گره‌های بی‌نهایت در سه ردیف یا لایه در دسترس قرار دارند که با عناوین Little SIN برای ۱۰۰۰۰۰ SINOVATE با ۱۲ درصد نرخ بازگشت سرمایه، Mid SIN برای ۵۰۰۰۰۰ SINOVATE با ۱۷ درصد نرخ بازگشت سرمایه + ۵ درصد جایزه و Big SIN برای ۱۰۰۰۰۰۰ SINOVATE با ۲۲ درصد نرخ بازگشت سرمایه + ۱۰ درصد جایزه شناخته می‌شوند. گره‌ها باید ۱۰۰۰۰  SINOVATE را به عنوان وثیقه بگذارند تا اجازه فعالیت داشته باشند. این کوین‌ها برای یک دوره ۱۲ ماهه در داخل کیف پول این گره‌ها قفل می‌شود. ۵۹۴ میلیون SIN باید در داخل گره‌های بی‌نهایت قفل شود تا سودهای تعیین شده برای لایه‌های مختلف تضمین شود. گره‌های بی‌نهایت از ۱ ژوئن سال ۲۰۱۹ به طور رسمی راه‌اندازی می‌شوند

بیشتر بخوانید: SINOVATE: خلق و ایجاد نوآوری در دنیای بلاک‌‌چین و رمز ارزها

رشد جامعه

شکل‌های بالا نشان می‌دهند که SINOVATE علاوه بر داشتن یک جامعه متعهد، از اهمیت بالایی در رسانه‌های اجتماعی نیز برخوردار است. تلاش‌های بازاریابی نیز فراتر از برنامه‌های رایج هستند و همراه با انتشار مطالب، ویدئوها، برنامه‌های فانتزی، تبلیغات در موتورهای جست‌وجو و فهرست نویسی ارائه می‌گردند که موجب اطلاع‌رسانی و پذیرش هر چه بیشتر می‌شود.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد آخرین به‌روزرسانی SINOVATE فایل کامل گزارش را دانلود نمایید. برای آگاهی از آخرین به‌روزرسانی‌های SINOVATE با کوین ایران همراه شوید.
Sinovate june monthly update

 

توجه!
مطالب منتشر شده صرفاً برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
https://coiniran.com/?p=30600
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x