ایستگاه خبر

SINOVATE و ارائه گره بی نهایت (Infinity Node) برای تکامل Masternode

SINOVATE که پیش تر با SUQA شناخته می شد مکانیسم اجماعی را برای بهبود عملکرد بلاک چین و جایگزینی Masternode با گره های بی نهایت (Infinity Node) ارائه کرده است.

به گزارش کوین ایران به نقل از Medium، SINOVATE (SIN) که پیش تر با عنوان SUQA Blockchain شناخته می شد مشغول طراحی روش های جایگزین برای جذب سرمایه گذاران جدید، رشد جامعه خود و افزایش غیر متمرکز سازی بلاک چین خود است. SINOVATE مکانیسم اجماع جدیدی برای بهبود عملکرد بلاک چین ارائه کرده است. بلاک چین ها از متد های اجماع متفاوتی برای دستیابی به غیر متمرکز سازی استفاده می کنند که از آن جمله می توان به گواه اثبات کار (PoW)، گواه اثبات سهام (POS) و گواه اثبات سرویس فناوری مستر نود (Masternode) یا گره اصلی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: گزارش Diar از رشد متوالی حجم مبادلات مشتقات بیت کوین طی چهار ماه اخیر

SINOVATE و تحولی بزرگ در دنیای رمز ارز ها

SINOVATE یک جایگزین منحصر به فرد و انقلابی به اسم گره بی نهایت (Infinity Node) برای گره های اصلی عادی اختراع کرده است. SINOVATE این فناوری را به عنوان یک انقلاب و نوآوری بزرگ در فضای رمز ارز ها توصیف می کند. این گره ها شبیه گره های اصلی سابق هستند ولی برای حل مسائل با تورم بالا و انتشار کوین طراحی شده اند. گره های اصلی در نظر اعضای جامعه رمز ارز، گره های تخصصی هستند که امکان اجرای وظایف خاص توسط دارندگان گره را فراهم می نمایند. گره اصلی معمولاً به شکل زیر تعریف می شود:

گره های اصلی یا Masternode ها از طریق ساخت کیف پول های محاسباتی، از شبکه رمز ارز ها پشتیبانی می کنند. یک بلاک چین به واسطه وجود مالکین گره به حیات خود ادامه می دهد. این افراد به دلیل استفاده از منابع خود، کوین های رمز ارز به عنوان پاداش دریافت می کنند. در واقع، گره های اصلی به عنوان یک جایگزین سود آور برای به دست آوردن رمز ارز از طریق استخراج و دریافت پاداش بابت تأمین امنیت شبکه، فعالیت می کنند.

گره های بی نهایت (Infinity Nodes) چگونه کار می کنند؟

Infinity Nodes
Infinity Nodes/ Source

SINOVATE مطمئن است که گره های بی نهایت از عواقب ناخواسته تورم بالا و انتشار کوین در تمامی رمز ارز های مبتنی بر گره اصلی جلوگیری خواهند کرد. کمبود عرضه کوین SIN می تواند انگیزه مناسبی برای سرمایه گذاران در این رمز ارز باشد.

ویژگی های کلیدی گره های بی نهایت

Key feature

 

SIN برای ایجاد گره های بی نهایت از روش سوختن بلافاصله (Immediately Burnt) استفاده می کند؛ بنابراین کوین های ایجاد شده دیگر بخشی از عرضه کل کوین به شمار نمی روند. در واقع، این موضوع به دلیل وجود تعداد  کیف کمتر حاوی SIN، فشار فروش را در تمامی بازار های داد و ستد مربوط به این کوین را کاهش می دهد. گره های بی نهایت برای مدت زمان محدود ۱۲ ماهه، مشوق های تضمین شده ای را برای دارندگان SIN فراهم می کنند.

Key feature

 

هر گره بی نهایت می تواند حداکثر ۱،۰۰۰،۰۰۰ SIN را برای دریافت ۱۰ درصد پاداش بیشتر نگهداری نماید. گره های حاوی یک میلیون SIN با عنوان BIG SIN شناخته می شوند. دارندگان این گره ها می توانند ۱۰۰،۰۰۰ کوین (Little SIN) یا ۵۰۰،۰۰۰ SIN (Mid SIN) را برای دریافت ۵ درصد پاداش نگهداری نمایند.

 

Annual ROI

 

دارندگان گره های بی نهایت پس از فعال نگه داشتن یک گره برای مدت ۱۲ ماه، نرخ بازگشت سرمایه تضمین شده ی سالانه ۲۲ درصد را دریافت خواهند کرد (تنها در صورتی که حد مجاز ۵۴۰ میلیون SIN در گره های بی نهایت قفل شود). پس از سر رسید سالانه، این گره ها دیگر بخشی از گره های پروتکل شبکه نخواهند بود که این امر یک ویژگی منحصر به فرد و انقلابی برای گره های بی نهایت محسوب می شود.

در شکل زیر ویژگی های کلیدی گره های SIN بایکدیگر مقایسه شده است.

SIN Nodes
SIN Nodes/ Source

موارد کاربرد گره های بی نهایت

 

Infinity Node Use Cases
Infinity Node Use Cases/ Source

دارندگان گره های بی نهایت، همانند روش عملکرد گره های اصلی می توانند وظایف خاص را انجام دهند. تعداد پیش بینی نشده ای از کاربرد های بالقوه برای این گره ها وجود دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره شده است.

FlashSend

 

 

FlashSend امکان انتقال لحظه ای SIN بین کیف های پول با استفاده از مکانیسم اجماع گره های بی نهایت را فراهم می نماید. در حال حاضر، پروتکل شبکه SINOVATE می تواند حداکثر ۵۳۳ تراکنش در هر ثانیه را مدیریت نماید. FlashSend امکان انتقال در کمتر از ۳ ثانیه را فراهم می کند در حالی که انتقال SIN در حالت عادی نیازمند کمتر از ۱۰ تصدیق (Confirmations) است.

 

 

Shadow

 

 

 

ShadowSend امکان انتقال ناشناس SIN با ترکیب ۵ دور فرآیند به عنوان پیش فرض را فراهم می کند. گره های بی نهایت بعد از ۱۲ ماه فعالیت ناپدید می شوند. این موضوع یک ویژگی منحصر به فرد و انقلابی برای این اکوسیستم به شمار می رود.

 

 

Revolving Sovereignty Votes (RSV)

 

 

دارندگان گره های بی نهایت می توانند از طریق استفاده از سیستم حاکمیت الکترونیک پیشرفته در نظر گرفته شده، در رأی گیری غیر متمرکز شرکت کنند. این سیستم به عنوان چرخش آرای حق حاکمیت یا (Revolving Sovereignty Votes (RSV شناخته می شود. چرخش آرا، شبکه SINOVATE را تشویق خواهد کرد تا گره هایی به دست بیاورند که به شکل قابل ملاحظه ای بزرگتر از گره های اصلی (Masternods) سابق باشند. گره های جدید می توانند شفافیت واقعی و مشارکت انبوه مغفول مانده را احیا نمایند. به دلیل طول عمر گره ها، حقوق رأی دهی نیز باید هر ۱۲ ماه تمدید شود.

 

Incorruptible Data Storage

 

شبکه سازی خصوصی – ذخیره سازی داده غیر قابل تحریف (IDS)

گره های بی نهایت امکان انتقال فایل های رمزنگاری شده و ذخیره آنها در شبکه بلاک چین غیر متمرکز SINOVATE را تسهیل می نمایند. ذخیره سازی داده غیر قابل تحریف (Incorruptible Data Storage-IDS) یک مکانیسم جدید برای انتقال فایل رمزنگاری شده می باشد. این روش به کاربران اجازه خواهد داد تا فایل های خود را از طریق حفاظت قابل اعتماد ارائه شده از جانب بلاک چین های SINOVATE، Komodo و Bitcoin برای یکدیگر ارسال کنند. ارسال فایل با حجم بیش از ۱.۵ مگابایت در این مکانیسم مشمول هزینه خواهد بود. تمامی هزینه های تراکنش سوزانده شده و از چرخه عرضه کوین حذف خواهند شد.

 

معایب و نکات منفی SINOVATE و راه حل های پیشنهادی

SINOVATE اهداف خود برای تقویت استخراج گواه اثبات کار را مشخص کرده است. متأسفانه در این فرآیند ماینر ها آسیب خواهند دید چرا که مثل سابق نمی توانند از منابع خود برای به دست آوردن پاداش مورد انتظار خود استفاده نمایند. این امر به خاطر این واقعیت است که پاداش های مربوط به استخراج بلوک در طول عمر بسیاری از دیگر رمز ارز ها کوچکتر خواهد شد. در کنار هزینه تراکنش پایین تر، یک مشکل دیگر نیز ایجاد می شود چرا که نرخ هش تا سطح خطرناکی کاهش پیدا خواهد کرد و این امر احتمال وقوع حمله ۵۱ درصد را به شدت افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: احتمال ممنوعیت صنعت استخراج بیت کوین در چین و نظر کارشناسان در اینباره

با ظهور گره های بی نهایت، خطر ناشی از کاهش پاداش استخراج بلوک (کاهش نرخ هش) دیگر نگرانی قابل توجهی نیست. گره های بی نهایت به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا بازده ای بیشتر از سرمایه گذاری های خود داشته باشند، هزینه های انرژی مربوط به غیر متمرکز سازی شبکه را کاهش داده و کمیابی عرضه کوین SIN در دسترس را افزایش دهند.

گره های بی نهایت (Infinity Nodes)؛ آینده روشن دنیای رمز ارز ها

در نهایت، گره های بی نهایت به این منظور طراحی شده اند که به دلیل تضمین کنترل تورم و انگیزه ها برای سرمایه گذاران از جذابیت بالایی برخوردار باشند. در نتیجه ی این امر، انتظار می رود که SINOVATE بیشتر از هر رمز ارز دیگری گره کامل داشته باشد. در کنار امنیت بالای ارائه شده توسط الگوریتم گواه اثبات کار با تأخیر (Delayed Proof of Work-dPoW) که توسط Komodo طراحی شده است گره های بی نهایت، سریع ترین، امن ترین، قابل اعتماد ترین بلاک چین غیر متمرکز را در سراسر فضای رمز ارز ها ارائه خواهند داد.

وضعیت فعلی شبکه SINOVATE

SINOVATE پیاده سازی گره های بی نهایت را برای آپریل ۲۰۱۹ پیش بینی کرده است. در حال حاضر، عملکرد های مربوط به این گره ها به طور کامل بر روی بلاک چین شبکه تست (Testnet) خصوصی SINOVATE آزمایش شده است و در ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ در دسترس قرار خواهد گرفت.

گره های بی نهایت در کنار تغییرات مربوط به کد، با یک هارد فورک به بلاک چین SINOVATE اضافه خواهند شد که زمان مربوط به این انشعاب هنوز مشخص نشده است. لازم به ذکر است که نسخه دوم وایت پیپر و نسخه سوم نقشه راه قبل از ماه مه ۲۰۱۹ منتشر شده اند.

سوزاندن هزینه تراکنش و حذف کامل آن از چرخه عرضه کوین یکی از نکاتی است که SINOVATE به آن افتخار می کند. این موضوع، در کنار فرآیند سوزاندن گره های بی نهایت، نرخ انتشار کلی تعداد SIN را کاهش می دهد.

از طریق رسانه های اجتماعی دیسکورد، تلگرام، بیت کوین تاک و توئیتر نیز می توانید در جریان جدید ترین اخبار قرار بگیرید.

 

اگر سوال یا  ابهامی وجود داشت می توانید آن را در دیسکورد سوکا مطرح نمایید.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source & image
https://coiniran.com/?p=28806
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x