ایستگاه خبر

موج محدودیت بایننس به سنگاپور هم رسید!

پس از اعمال محدودیت‌های جهانی برای شرکت هلدینگ بایننس (Binance Holdings Ltd)، سازمان‌ تنظیم‌کننده‌ی مالی سنگاپور نیز خبر از اقدامات مشابه داد.

شرکت سهامی خاص بایننس اظهار داشت که همزمان با بررسی درخواست مجوز پرداخت‌ دیجیتال از سوی مقامات مالی سنگاپور (MAS)، مهلت موقتی برای فعالیت‌های خود در این کشور در اختیار دارد. نماینده‌ی MAS در گفتگویی با بلومبرگ گفت این شرایط تنها محدود به بایننس نبوده و شرکت‌های دیگری نیز درحال ارزیابی هستند.

وی بیان داشت: «این سازمان از اقداماتی که توسط مقامات نظارتی دیگر درخصوص بایننس انجام گرفته مطلع است و در صورت لزوم تصمیمات مشابهی را اتخاذ می‌نماید.»

موج محدودیت بایننس به سنگاپور هم رسید!

با نگرانی گسترده‌ی دولت‌ها نسبت به سوءاستفاده از رمز ارزها در پول‌شویی و کلاهبرداری، حوزه‌ی کریپتو با سخت‌گیری‌های شدید مقامات نظارتی روبرو شده است. در مهم‌ترین و جدید‌ترین اقدام صورت گرفته، هرگونه فعالیت قانونی گروه هولدینگ بایینس در کشور انگلیس ممنوع شد.

گزارش‌های منتشر شده از سوی بلومبرگ حاکی از آن است که چندین سازمان نظارتی آمریکا درحال بررسی دقیق فعالیت‌های بایننس بوده و کشور ژاپن هم به‌تازگی نسبت به خدمات غیرقانونی این صرافی واکنش نشان داده است. بایننس، Gemini و Crypto درجستجوی مجوزهای لازم برای فعالیت قانونی خود در سنگاپور هستند.

سازمان MAS از معیارهای بسیار دقیقی برای بررسی پرونده‌های موجود استفاده می‌نماید، یکی از آنها توانایی متقاضی در جلوگیری از گردش غیرقانونی پول، شایستگی سهام‌داران و سرمایه‌گذاران اصلی است. به گفته‌ی MAS، تعداد زیادی از متقاضیان به‌دلیل عدم برخورداری از استانداردهای لازم برای لایحه‌ی خدمات پرداخت، در سال گذشته رد صلاحیت شدند.

این تنظیم‌کننده‌ی سنگاپوری در انتها افزود: «MAS تمامی متقاضیان را جهت فرآیند اخذ مجوز تحت بررسی‌های شدید و پیوسته قرار خواهد داد.»

پیشنهاد مطالعه: اسکالپینگ چیست؟ (scalping) معرفی بهترین استراتژی اسکالپینگ

Source

https://coiniran.com/?p=46344
دکمه بازگشت به بالا