ایستگاه خبر

FCA فعالیت بایننس را در انگلستان ممنوع کرد!

سازمان امور مالی انگلستان که به اختصار FCA نامیده می‌شود با انتشار بیانیه‌ای گروه بایننس را از انجام هرگونه فعالیت نظارتی در کشور انگلیس منع نمود. این بیانیه شامل شرایط تعیین شده‌ی FCA است که از هرگونه فعالیت مالی یا نظارتی گروه بایننس و زیرشاخه‌های وابسته به آن بدون کسب رضایت‌نامه‌ی کتبی این سازمان جلوگیری به‌عمل می‌آورد.

در گزارش این سازمان قید شده است که دامنه‌ی Binance.com طیف وسیعی از محصولات و دارایی‌های مالی تنظیم‌شده و ابزارهای سرمایه‌گذاری را به مشتریان خود در انگلیس ارائه می‌کند.

بایننس و شرکت‌های وابسته‌ی آن هیچ‌گونه مجوز یا پروانه‌ی فعالیتی از سوی بریتانیا دریافت نکرده‌اند

سازمان امور مالی انگلستان به مشتریان این کشور هشدار داد که همواره مراقب تبلیغاتی که در سایت‌ها و فضای مجازی درمورد سود بالای سرمایه‌گذاری در رمز ارزها و مشتقات وابسته‌ی آنها می‌شود باشند.

FCA افزود: «اغلب شرکت‌هایی که به فروش و تبلیغ محصولات کریپتو مشغول‌اند از طرف این سازمان تایید نشده‌اند. بنابراین با سرمایه‌گذاری در این دارایی‌ها دسترسی شما به خدمات دادآوَر مالی یا طرح جبران خسارت قطع خواهد شد.»

نقش اصلی FCA تا به امروز نظارت بر مشتقات رمز ارزها مانند قرارداد‌های آتی، قرارداد‌های سود از تفاوت قیمت شاخص، توکن اوراق بهادار و پول الکترونیکی بوده است. با یان وجود، این سازمان از نظارت بر بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و دیگر رمز ارزهای شاخص چشم‌پوشی کرده است.

در دستورالعمل اجرایی کریپتوی FCA آمده است: «ما به این نوع دارایی‌ها توکن صرافی می‌گوییم، این رمز ارزها فاقد دسترسی‌های موجود در توکن‌های اوراق بهادار یا توکن‌های ابزاری بوده و تنها وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری هستند.»

سازمان امور مالی به مردم بریتانیا توصیه نمود که همواره از تکنیک DYOR (خودت تحقیق کن) استفاده کرده و از سایت Companies House اعتبار شرکت‌های فعال در انگیس را بررسی نمایند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=46236
دکمه بازگشت به بالا