ایستگاه خبر

مشارکت SEC و AnChain.AI برای نظارت بر فضای امورمالی غیرمتمرکز

سخنگوی شرکت تحلیلی-بلاک‌چینی AnChain.AI از قراداد ۶۰۰ هزار دلاری خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای نظارت و کنترل فضای امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) خبر داد. این قرارداد در ماه می سال جاری عقد شده و ارزش اولیه‌ی ۱۲۵ هزار دلاری داشته است، اما درصورتی که SEC مایل به ادامه‌ی این مشارکت برای ۵ سال آینده نیز باشد، به رقم ۶۲۵ هزار دلار ارتقا خواهد یافت.

Victor Fang، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار AnChain.AI، اظهار داشت:

«SEC علاقه‌ی وافری به اطلاع از رویدادهای فضای قراردادهای هوشمند و دارایی‌های دیجیتال دارد. درنتیجه ما فناوری‌های لازم جهت بررسی و تحلیل موارد فوق را به‌ آنها ارائه می‌دهیم.»

مشارکت SEC و AnChain.AI برای نظارت بر فضای امورمالی غیرمتمرکز

تمرکز شرکت AnChain.AI درخصوص رهگیری فعالیت‌های مجرمانه در صنعت رمزنگاری، امورمالی غیرمتمرکز و همچنین موسسات مالی سنتی است. علاوه‌ بر مشارکت اخیر با SEC، این شرکت با صرافی‌های رمز ارز متمرکز و موسسات مالی فیات برای ایجاد اقدامات امنیتی و پیشگیرانه در برابر حملات مخرب سایبری نیز همکاری دارد.

ارزش دارایی‌های موجود در فضای دیفای درحال حاضر بالغ بر ۸۰ میلیارد دلار است. تحقیقات SEC حاکی از آن است که بیشتر این دارایی‌های از نوع اوراق بهادار هستند.

نبرد پیوسته‌ی SEC با رمز ارزها

SEC سابقه‌ای طولانی در درک، تحلیل و تنظیم صنعت رمزنگاری و دیفای داشته است. این سازمان اخیرا موافقت خود را با پرداخت جریمه‌ی ۱۲ میلیون دلاری سه مروج پروژه‌ی Bitconnect اعلام کرده است، پروژه‌ای که گفته می‌شود یکی از عظیم‌ترین طرح‌های پانزی و کلاه‌برداری در تاریخ رمزنگاری بوده است.

درحال حاضر SEC مشغول بررسی ماهیت چندین دارایی دیجیتال نوظهور از لحاظ قرارگیری آنها در طبقه‌بندی «اوراق بهادار» است. Hester Pierce، سرپسرست فعلی SEC، در ابتدای سال جاری پروژه‌های دیفای را برای اخذ تاییدیه از نهادهای نظارتی تشویق نمود.

پیشنهاد مطالعه: توکن‌های اوراق بهادار (Security Tokens) چیست

Source

https://coiniran.com/?p=47247
دکمه بازگشت به بالا