ایستگاه خبر

جوراب‌های ۹۲ هزار دلاری!

ارزش معاملات توکن‌های فیزیکی Uniswap به ۲۰ میلیون دلار رسید. جالب است بدانید که این توکن‌ها یک جفت جوراب با طرح خاص هستند!

اما چرا؟

قیمت توکن‌های Unisocks‌ به بالاترین حد خود یعنی ۹۲ هزار دلار رسیده است. در سال ۲۰۱۹ Uniswap‌ دست به اقدام جالبی زد و توکن‌های دیجیتالی خود را همراه با یک جفت جوراب با طرح خاص و در تعدادی محدود، به فروش رساند.

تا به اینجا ۱۸۵ کاربر از توکن‌های گذشته‌اند تا به این جوراب‌ها دسترسی پیدا کنند.

قیمت توکن Unisocks (SOCKS) به یک سقف جدید یعنی بیشتر از ۹۲ هزار دلار رسیده است. این جوراب‌های دیجیتال توکن‌های رمز ارزی هستند که توسط صرافی غیرمتمرکز Uniswap (UNI) تولید شده است.

شاید بپرسید داشتن یک توکن چه فایده‌ای برایتان دارد؟ خب جواب ساده است،‌ یک جفت جوراب و دیگر هیچ!

مسئول اصلی بخش استراتژیک Coinshares‌، خانم Meltem Demirors سه شنبه در توییتی نوشت: ۵۰۰ جفت جوراب دیجیتال که ارزش معاملاتی آن ۲۰ میلیون دلار است. طنز امروزه همان پول جدید است.

با توجه به پلتفرم اندازه‌گیری رمز ارز CoinGecko در حال حاضر SOCKS با قیمتی حدودا ۶۴۶۰۰ دلاری معامله می‌شود که تا به امروز ۲۴.۶ درصد کاهش داشته است.

 

مطلب پیشنهادی: آموزش کار با صرافی یونی‌سواپ (Uniswap)

 

چگونگی آغاز ماجرا

در سال ۲۰۱۹ Uniswap 500 عدد توکن SOCKS‌ را ساخت. ایده اصلی این بود که آن‌ها هر توکنی که را پس می‌گرفتند به همان تعداد به فروشندگان جوراب‌هایی با طراحی خاص که در تعداد محدود تولید شده بود، بدهند. اما نکته‌ی جالب میزان قیمت آن‌ها بود.

اولین توکن SOCKS با قیمت ۱۲ دلار فروخته شد اما از آن پس با توجه به منحنی دینامیک هر کدام از این فروش‌ها با افزایش قیمت مواجه شده است. و این اتفاق دلیل اصلی قیمت نجومی امروز است.

پایان ژانویه بود که Unisocks‌ با قیمتی در حدود ۱۲۶۲۵ دلار معامله می‌شد. اما در ۱۶ فوریه قیمت آن با یک انفجار بی‌سابقه به ۹۲ هزار دلار رسید. این به آن معنا بود که ارزش معاملاتی SOCKS‌ به رقم ۲۸ میلیون دلار رسیده است.

قابل ذکر است که این رشد درست همزمان شد با این اتفاق که Uniswap‌ تبدیل به اولین پلتفرم DeFi‌ شد که توانسته به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برسد.

ابداع‌کننده‌ی Uniswap آقای Hayden Adams در ۱۶ فوریه در توییتی نوشت: Uniswap تبدیل به اولین پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز شد که به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است، که هدفی فوق‌العاده جالب برای DeFi بوده است.

برای تبدیل توکن‌ها به جوراب، دارندگان Unisocks‌ باید توکن‌های خود را از رهن صرافی در آورند که باعث خروج آنان از چرخه خواهد شد. با توجه به سایت Unisocks تا کنون از ۵۰۰ دارنده‌ی توکن در چرخه، ۳۱۵ نفر توکن‌های خود را نگه داشته‌اند. این خبر یعنی ۱۸۵ نفر از دارندگان این توکن با فک رهن آن به جوراب‌های گران‌قیمت خود رسیده‌اند.

 

source

https://coiniran.com/?p=43876
دکمه بازگشت به بالا