کیف پول‌ ارز دیجیتالمعرفی و بررسی بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتالویدیو معرفی و آموزش کار با کیف پول

آموزش کار با صرافی یونی سواپ (Uniswap) + ویدیو

در این مقاله‌ی آموزشی قصد داریم نحوه کار با صرافی یونی سواپ (Uniswap) را توضیح دهیم. برای آشنایی با ساختار صرافی یونی سواپ و توضیحات تکمیلی و اینکه چه مزایایی نسبت به صرافی‌های متمرکز دارد می‌توانید به مقالهٔ صرافی یونی سواپ و معرفی توکن UNI یا به مجموعه ویدیوهای آموزشی دیفای در شیریاخط مراجعه کنید.

نحوه کار با صرافی یونی سواپ

۱ورود به سایت و صرافی یونی سواپ

– برای کار با صرافی یونی سواپ ابتدا به سایت www.uniswap.org وارد شوید. حتما به درست بودن آدرسی که مراجعه می‌کنید دقت داشته باشید تا در دام سایت‌های کلاهبردار که از نام مشابه استفاده می‌کنند گرفتار نشوید. (تصویر ????)

آموزش کار با صرافی یونی سواپ uniswap

– بعد از ورود، روی دکمه Launch app  کلیک کنید تا وارد قسمت تبادل و صرافی یونی سواپ شوید. (تصویر ????????)

آموزش کار با صرافی یونی سواپ uniswap

۲توضیح ابزار در یونی سواپ

بعد از ورود به قسمت صرافی، چند گزینه را مشاهده خواهید کرد که توضیح آنها از این قرار است:

  • Swap: سواپ به معنای تعویض و تبادل است. در این بخش می‌توانید رمزارز اتریوم و توکن‌های ERC20 خود را به یکدیگر تبدیل کنید.
  • Pool: پول به معنای استخر است. در این بخش می‌توانید با سپردن رمزارز و توکن خودتان سود دریافت کنید.
  • UNI: یونی توکن حکمرانی یا همان governance است. در این بخش می‌توانید توکن یونی خود را در ازای ارائهٔ نقدینگی، مطالبه کنید.
  • Vote: در این قسمت با استفاده از توکن یونی خود در رای‌گیری‌ها شرکت کنید.
  • Charts: در این قسمت می‌توانید اطلاعات نموداری بازار را مشاهده کنید.

۳اتصال کیف پول به صرافی یونی سواپ

برای انجام کار تبادل و اکسچنج، روی گزینه Swap کلیک می‌کنیم و وارد قسمت تبادل می‌شویم. در قسمت بالا سمت راست روی گزینه Connect to a Wallet بزنید تا کیف پول خود را به پنل صرافی یونی سواپ وصل کنید. دقت داشته باشید که تمامی دارایی دیجیتالی که شامل توکن و رمزارز شما می‌شود فقط در والت شما خواهد بود و مالکیت آن همیشه در اختیار شماست. برعکس کار با صرافی‌های متمرکز که شما مجبور هستید رمزارز خودتان را به حساب صرافی واریز کنید. (تصویر ????????)

آموزش کار با صرافی یونی سواپ uniswap

با کلیک روی گزینه Connect to a Wallet بخش انتخاب کیف پول به شما نمایش داده می‌شود. در حال حاضر شما می‌توانید کیف پول‌های متامسک، والت کانکت، والت کوین‌بیس، فرتماتیک و پورتیس را به صرافی یونی سواپ متصل کنید. در این آموزش یونی سواپ، ما از کیف پول متامسک استفاده می‌کنیم.

آموزش کار با صرافی یونی سواپ uniswap

– بعد از انتخاب، کیف پول متامسک به‌صورت اتومات در مرورگر شما باز می‌شود. برای اولین بار متامسک از شما می‌خواهد که پسورد والت متامسک خودتان را وارد کنید تا به صرافی یونی سواپ متصل شود. (تصویر ????????)

آموزش کار با صرافی یونی سواپ uniswap

در مرحله بعد صرافی یونی سواپ از شما می‌خواهد که یک یا تعدادی از اکانت‌های کیف پول خود را به آن وصل کنید. اکانت مورد نظر خود را انتخاب کنید و Next را بزنید. در قسمت بعد از شما تایید مجدد می‌خواهد. connect را بزنید و تمام! صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ به والت شما وصل شد و حالا می‌توانید کار تبادل را به راحتی انجام دهید. برای اطمینان از اتصال کیف پول لجر شما به اکسچنج یونی سواپ، می‌توانید آدرس اتریوم متامسک خودتان را در بالای صفحه سمت راست مشاهده و چک کنید. (تصویر ????????)

آموزش کار با صرافی یونی سواپ uniswap

۴–  انجام تبادل در اکسچنج یونی سواپ

بعد از اتصال کیف پول به پلتفرم یونی سواپ می‌توانید در بخش Swap با انتخاب رمزارز یا توکن اقدام به تبادل کنید.

رمزارز/ توکن مورد نظر خودتان را به همراه مبلغ انتخاب کنید. در قسمت پایین می‌توانید مقدار کارمزد انجام تبادل را مشاهده کنید. دقت داشته باشید که این کارمزد با کارمزد تراکنش در شبکه متفاوت است. (تصویر ????????)

آموزش کار با صرافی یونی سواپ uniswap

بعد از انتخاب رمزارز/ توکن مورد نظر، روی گزینه سواپ کلیک کنید. در مرحله بعد پلتفرم برای انجام تبادل از شما تایید می‌خواهد. روی گزینه confirm swap کلیک کنید. بعد از تایید شما، والت متامسک به‌صورت اتومات باز می‌شود و از شما می‌خواهد تراکنش و انتقال را تایید کنید. در والت متامسک روی گزینه confirm کلیک کنید. (تصویر ????????)

آموزش کار با صرافی یونی سواپ uniswap

تمام! شما نحوه کار با صرافی یونی سواپ را یاد گرفتید و اولین تبادل رمزارزی خودتان در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ را انجام دادید. توکن خریداری شده‌ی شما بلافاصله بعد از تایید در شبکه به والت شخصی شما انتقال داده می‌شود و شما همچنان مالک دارایی خودتان هستید.

این مقاله را به دوستانتان که نگران استفاده از صرافی‌های متمرکز هستند معرفی کنید تا در کنار یکدیگر به سالم‌سازی و غیرمتمرکزکردن دنیای مالی کمک کنیم. اگر از نحوه کار با صرافی یونی سواپ سوالی دارید در بخش کامنت‌ها مطرح کنید.

https://coiniran.com/?p=42981
دکمه بازگشت به بالا