ایستگاه خبر

آیا سازمان Paxos تبدیل به یک بانک قانونی در ایالات متحده خواهد شد؟

به گزارش کوین‌دسک، دیروز چهارشنبه یک سند عمومی بیرون داده شد که نشان می‌داد که سازمان Paxos تقاضایی را به دفتر کنترل ارز ایالات متحده تقدیم کرده است. این سازمان اخیرا به شرکت‌های BitPay و Anchorage پیوسته است و از این طریق در جستجوی منشور فدرال است تا بتواند به عنوان بانک عملکرد داشته باشد.

این بانک قرار است که در خارج از نیویورک عملکرد داشته باشد. سازمان Paxos قبلا منشور اعتماد و تعدادی از گواهی‌های دیگر را از ایالت نیویورک اخذ کرده است و اینک سرویس‌هایی مانند نگهداری از طلا، پول نقد و همچنین خدمات رمز ارزی ارائه می‌دهد. پی پال در اوایل امسال از خدمات بروکری این سازمان در زمینه رمز ارز‌ها استفاده کرد و توانست از این طریق سرویس پرداختی‌های رمز ارز خود را ایجاد کند.

قانون ایالات متحده در سطح فدرال و ایالتی سازمان‌دهی شده است و دستیابی به منشور فدرال به سازمان Paxos کمک می‌کند که بتواند عملکرد بین ایالتی راحتی داشته باشد و بر ایجاد محصولات بهتر متمرکز شود. این در واقع نوعی انعطاف‌پذیری را برای این سازمان مهیا خواهد کرد.

تقاضای این سازمان ۳۰ روز برای بررسی زمان خواهد داشت و البته ضمانتی وجود ندارد که بعد از مدت زمان مورد نظر، این تقاضا پذیرفته شود. اما برایان بروکس (Brian Brooks) از سازمان کنترل ارز در این زمینه ابراز داشته که مایل است سازمان‌های فینتک دارای منشور فدرال باشند و از این طریق بتوانند به آسانی به فعالیت در کل کشور بپردازند. شایان ذکر است که سازمان Anchorage در اوایل ماه گذشته تقاضای منشور فدرال کرده است که هنوز وضعیت این تقاضا نامشخص است.

اگر با این تقاضا‌ها موافقت شود، سازمان‌هایی مانند سازمان Paxos در کنار کراکن و Avanti به عنوان اولین بانک‌های بومی کریپتویی در ایالات متحده عملکرد خواهند داشت. البته دو سازمان کراکن و Avanti از طریق بخش بانکی وایومینگ اقدام کرده‌اند و مسیر فدرال را طی نکرده‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=42478
دکمه بازگشت به بالا