ایستگاه خبر

پشتیبانی Newspack، پلتفرم جدید WordPress از ویژگی های بلاک چین

ورد پرس، با پشتیبانی گوگل و ConsenSys پلتفرم جدیدی راه اندازی کرده است که از ابزار های مبتنی بر بلاک چین برای ذخیره سازی محتوا در آن استفاده شده است.

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین دسک، ورد پرس (WordPress) با پشتیبانی گوگل، استودیوی توسعه اتریومِ ConsenSys و چند شرکت دیگر، پلتفرم انتشار جدیدی را راه اندازی کرده است که ابزار های بلاک چین نیز در آن وجود خواهند داشت. محصول جدید ورد پرس با عنوان Newspack در روز دوشنبه معرفی گردید. Newspack یک پلتفرم کم هزینه می باشد که فناوری ذخیره سازی محتوا و پشتیبانی مورد نیاز برای سازمان های خبری سایز کوچک و متوسط را ارائه کرده است.

بیشتر بخوانید: کف قیمت بیت کوین (BTC) چند است؟ آیا به زیر ۳۰۰۰ دلار سقوط می کند؟

سرمایه گذاری ها بر روی محصول جدید ورد پرس

گوگل با 1.2 میلیون دلار سرمایه گذاری، نقش اصلی را در تأمین مالی این پروژه بر عهده داشته است، در حالی که ConsenSys تنها 350 هزار دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده است. همچنین مؤسسه Lenfest برای روزنامه نگاری و بنیاد John S. and James L. Knight نیز به ترتیب 400 هزار و 250 هزار دلار را به این پروژه اختصاص داده اند.

نماینده شرکت ConsenSys ضمن تأیید سرمایه گذاری در این پروژه اظهار داشت: خبرگزاری هایی که به Newspack دسترسی پیدا می کنند، گزینه ای برای استفاده از ویژگی های مبتنی بر بلاک چین در اختیار خواهند داشت که از طریق Civil Media ارائه می شود. لازم به ذکر است که Civil Media تحت حمایت ConsenSys قرار دارد.

Newspack
Newspack/ Source

به‌کارگیری بلاک چین برای ذخیره سازی محتوا در ورد پرس

محصولات Civil Publisher که در ورد پرس جدید اضافه شده است؛ به طور خاص، به خبرگزاری ها اجازه می دهد تا محتوای خود را به طور دائم در یک شبکه ی غیر متمرکز بایگانی کنند. Civil Publisher به عنوان یک پلاگین بر روی پلتفرم ورد پرس نصب خواهد شد تا تمامی خبرگزاری ها به آن دسترسی داشته باشند.

این پلاگین همچنین به عنوان یک پورتال عمل کرده و خبرگزاری ها را برای پیوستن به Civil Registry راهنمایی خواهد کرد. Civil Registry مجمعی از خبرگزاری های بررسی شده و تأیید شده می باشد. همچنین این پلاگین امکان دسترسی به پورتال جست و جو برای دنبال کننده اخبار را فراهم خواهد ساخت.

در حالی که Civil با مسائلی مانند شکست در جمع آوری کمک های مالی بر بستر بلاک چین رو به رو بوده است به سایت های خبری کمک خواهد کرد تا آرشیو کامل مقالات خود را تا ماه دسامبر در بلاک چین اتریوم ذخیره سازی کنند. همچنین، Associated Press در ماه اوت اعلام کرد که با Civil برای ایجاد مجوز های (License) محتوایی مبتنی بر فناوری بلاک چین همکاری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آیا 2018 سال تقابل حریم خصوصی و غیر متمرکز سازی بود؟

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا