ایستگاه خبر

آمریکایی‌ها باید دارایی‌های کریپتویی بالای ۱۰ هزار دلار خود را در خارج فاش کنند!

شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده که به اختصار FinCEN نامیده می‌شود، پیشنهاد داده که شهروندان آمریکایی در مورد دارایی‌های کریپتویی بالای ۱۰ هزار دلار خود در سرویس‌ها و پلتفرم‌های خارجی گزارش دهند. FinCEN قصد دارد به اصلاح مقررات موجود در این زمینه بپردازد و این در حالی است که تنها سه هفته مانده است تا ریاست وزارت خزانه‌داری تغییر کند. ناگفته نماند که FinCEN نیز شاخه‌ای از این وزارت است.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که FinCEN قرار است به اصلاح قوانین موجود بپردازد و گزارش در مورد رمز ارز‌ها را نیز در این قوانین بگنجاند. البته هنوز زمان اعمال این پیشنهاد جدید اعلام نشده است. این تغییر قانون به معنی این است که قوانین FBAR به دارایی‌های کریپتویی اعمال می‌شود و با کریپتو‌های نگهداری شده در خارج آمریکا نیز مانند پول نقد برخورد خواهد شد. این بیشترین تاثیر را بر کاربران صرافی‌هایی مانند بیتفینکس و بیت‌استمپ خواهد داشت.

قوانین FBAR شهروندان آمریکایی را ملزم می‌کند که اگر دارایی‌های نقدی آنها در حساب‌های خارجی بالای ۱۰ هزار دلار باشد، به گزارش آن بپردازند. قبلا کریپتو مشمول این قانون نبود، اما با این اصلاحیه کریپتو هم جزو این قانون خواهد بود و گزارش آن برای شهروندان آمریکایی الزامی خواهد شد.

افرادی که در ارائه این گزارش‌ها کوتاهی می‌کنند، با مجازات‌هایی مانند جریمه روبرو خواهند شد. البته هنوز مشخص نیست که مالکان کریپتو باید چه اطلاعات اضافی دیگری را فراهم آورند. هنوز مدت زیادی از قوانین جدید FinCEN در حوزه کریپتو نگذشته بود که این خبر جدید منتشر شد. FinCEN قبلا صرافی‌های رمز ارز را ملزم کرده بود که تراکنش‌های رمز ارزی بیش از ۳۰۰۰ دلار به کیف پول‌های غیرمتمرکز را اعلام کنند و همچنین تراکنش‌های کاربرانی که مجموع آن در روز بالای ۱۰۰۰۰ دلار است را نیز اطلاع دهند.

این قوانین جدید به شدت مورد انتقاد جامعه کریپتو هستند و افراد این جامعه بر این باورند که این قوانین بر پروژه‌های کریپتویی تاثیر می‌گذارند و همچنین این قوانین مدت زمان کافی برای بررسی و تجدید نظر ندارند. اگر این قوانین اعمال شوند، شهروندان آمریکایی باید در مورد دارایی‌های کریپتویی بالای ۱۰ هزار دلار خود در هر جای جهان غیر از ایالات متحده گزارش دهند.

Source

https://coiniran.com/?p=42887
دکمه بازگشت به بالا