ایستگاه خبر

نسخه جدید کیف پول اتریوم MetaMask، ویژگی‌ حریم خصوصی را به روزرسانی کرده است

کیف پول اتریوم MetaMask که از محبوبیت بالایی برخوردار است از به روز رسانی مربوط به Web3 خود پرده‌برداری کرد. این تغییرات بر حریم خصوصی، رمزگذاری و امنیت، تمرکز دارند.

کیف پول MetaMask با کمک یک پسوند مرورگر به کاربران اجازه می‌دهد تا اتریوم و توکن‌های ERC-20 را ذخیره‌سازی نمایند. بنا بر گزارش خبرگزاری Decrypt، این به روز رسانی امروز ویژگی‌های جدید نسخه ۸ را معرفی کرد. تغییرات علاوه بر یک رابط کاربری کاراتر، شامل کنترل حریم خصوصی بی‌نظیر هنگام اتصال کاربر به یک وبسایت است.

استفاده از MetaMask از طریق مرورگر‌های کروم، فایرفاکس، اپرا و Brave امکان‌پذیر است و کاربران به محض نصب می‌توانند تراکنش‌ها را با هر آدرس اتریوم انجام دهند.

تغییرات و ویژگی‌های جدید

به صورت عمومی کیف ‌پول‌هایی که به مرورگر متصل هستند، حساب فعلی کاربر را در اختیار سایت‌های متصل شده قرار می‌دهند. اما با این نسخه‌ی جدید کاربران می‌توانند تصمیم بگیرند که به کدام سایت اجازه‌ی دسترسی بدهند و به آسانی نحوه‌ی ارتباط حساب‌های مختلف خود را با وب ‌سایت‌های متفاوت در فضای وب غیرمترکز مدیریت کنند.

یک ابزار رمزگذاری جدید به عنوان بخشی از ویژگی جدید‌ حریم خصوصی در این به روز رسانی ارائه شده که به وب‌سایت‌ها این امکان را می‌دهد که پیام‌ها برای کاربران Web3 را رمزگذاری و رمزگشایی می‌کند. کاربران MetaMask که قصد ارسال پیام‌های مهم و نادر را دارند می‌توانند آن‌ها را با استفاده از این ابزار رمزگذاری کنند.

MetaMask که به عنوان دروازه‌ای برای اکوسیستم dapp (برنامه غیرمتمرکز) اتریوم عمل می‌کند و بر پایه‌ی زبان برنامه نویسی JavaScript ایجاد شده، حالا با این به روز رسانی موجب شده است که ماندن در یک برنامه Web3 یک تجربه غیرقابل نفوذ و بدون نقص باشد. همچنین مجموعه ابزار LavaMoat که برای جلوگیری از حملات سایبری است، بر روی کیف پول‌های MetaMask نصب و راه‌اندازی شده است.

پروژه‌هایی که بر بستر بلاکچین اتریوم ساخته می‌شوند معمولا بسیار بیشتر در معرض اشکالات و مسائل امنیتی قرار می‌گیرند. بنابراین با این ویژگی‌های جدید به نظر می‌رسد که MetaMask به شدت خواهان تسهیل تعاملات خود با بلاکچین اتریوم است.

https://coiniran.com/?p=39870
دکمه بازگشت به بالا