ایستگاه خبر

دادگاه پاکستان بانک مرکزی و FIA را در ارتباط با ممنوعیت رمز ارز کنترل می‌کند!

دادگاه عالی سند در پاکستان، اخیرا در اعتراض به ممنوعیت رمز ارز در این کشور دادخواستی را شنیده است. این دادخواست بینشی جدید را در ارتباط با وضعیت قانونی رمز ارز‌ها در این کشور ارائه می‌دهد. قاضی این دادگاه در اظهاراتی انتقادی علیه بانک مرکزی و سازمان بازرسی فدرال (FIA) ابراز داشت که افراد باید اجازه داشته باشند که به مدیریت کسب و کار خود بپردازند و در این میان نباید آژانس‌های حکومتی دخالت نابجا کنند.

این دادگاه در این میان بانک مرکزی و سازمان بازرسی فدرال را به شیوه خاصی مخاطب قرار داد و علت آن نیز نقشی است که این دو نهاد در عملی کردن ممنوعیت رمز ارز در پاکستان داشته‌اند. قاضی امجد سهتو (Amjad Sehto) از سازمان بازرسی فدرال خواست که از آزار و اذیت نابجای کاربران رمز ارز دست بردارد. این اظهارات قاضی بعد از شنیدن سخنانی در مورد نحوه برخورد این سازمان با فعالان حوزه رمز ارز، ایراد شد. قاضی این پرونده حکمی را صادر کرد و از معاون جرایم سایبری این سازمان خواست که شخصا در دادگاه حاضر شود و به ادعا‌های مطرح‌شده جواب دهد.

این دادخواست همچنین سازمان بازرسی فدرال را در انجام وظایف خود و بانک مرکزی را برای امتناع از باز کردن اکانت‌های رمز ارز متهم می‌کند. علیرغم نام بردن در پرونده، FIA و معاون دادستان کل گلفاراز خطاک (Gulfaraz Khattak) نتوانستند جواب بجا و مناسب بدهند و در نتیجه، وزیر دارایی به دادگاه احضار شد.

قاضی این پرونده به اقدامات FIA اعتراض کرد و ابراز داشت که افراد و شرکت‌ها باید اجازه انجام کسب و کار خود را داشته باشند. این قاضی اظهار داشت که FIA نه کار خودش را انجام می‌دهد و نه اجازه می‌دهد که دیگران به کسب و کار خود برسند. او در ادامه به شاکیان گفت که اگر سازمان بازرسی فدرال مزاحم فعالیت‌های آنها شد، حتما به دادگاه خبر دهند.

وکیلان بانک مرکزی در جواب ابراز داشتند که بانک مرکزی از FIA درخواست نکرده که اقدامی علیه کاربران رمز ارز انجام دهد. بانک مرکزی همچنین اعلام کرد که علیرغم  اقدام اجرایی علیه افراد درگیر در تراکنش‌های رمز ارز، اقدامی برای ممنوعیت رمز ارز در کشور انجام نداده است. قرار است که این پرونده از سیزدهم ژانویه دوباره از سر گرفته شود.

Source

https://coiniran.com/?p=42765
دکمه بازگشت به بالا