ایستگاه خبر

ایلان ماسک نکات تازه‌ای را درباره‌ی مارس‌کوین (Marscoin) بیان کرد

ایلان ماسک چهره ی سرشناس کمپانی تسلا و اسپیس‌ایکس (SpaceX Mars) به ‌توسعه‌ی یک رمز ارز اشاره اشاره کرده است، با این وجود احتمال چنین ادعایی مشخص نیست.

ماسک مارس‌کوین (Marscoin) را معرفی می‌کند

ایلان ماسک در روز ۱۴ فوریه تمایل خود را به خرید مقادیر کلانی از رمز ارز داج‌کوین (Dogecoin) برای افزایش ارزش آن ابراز داشت. وی همچنین خاطر نشان کرد که می‌تواند به توکن‌های مالکان داج‌کوین را خریداری کرده تا حسابشان خالی شود.

در روز بعد منصورشاهرخ کارمند ایرانی شرکت حسابرسی انگلیسی Knight Chadwick Limited بیان داشت که اگر ماسک قصد خریداری تمام داج‌کوین‌های موجود را دارد لازم است تا رمز ارز انحصاری خود را توسعه بخشد. او در ادامه افزود:

«نیازی به پرداخت دلار آمریکا و ثروتمند کردن بیش از اندازه ی دارندگان اصلی داج‌کوین نیست.»

مدیرعامل صرافی رمز ارز بایننس یعنی چانگپنگ ژائو نیز پیشنهاد نام گذاری این رمز ارز به اسم مارس‌کوین را مطرح نمود. ماسک نیز اینگونه پاسخ داد: «بطور حتم سکه ای به نام مارس‌کوین در آینده وجود خواهد داشت.»

|| بیشتر بخوانید: مدیر بایننس بر علیه The Block صحبت کرد ||

این نظرات احتمالاً در پاسخ به گفتگویهای اخیری که در توییتر وجود داشت مطرح شده است. در این بحث‌ها امده است که ایلان ماسک لازم است یک رمز ارز انحصاری برای مأموریت‌های مریخی اسپیس‌ایکس که قرار است از سال ۲۰۲۴ آغاز بکار نمایند توسعه دهد.

با این حال اشاره‌های امروز ارتباط مستقیمی با سیاره مریخ (Mars) و ماموریت‌های اسپیس‌ایکس ندارد. این اظهارات بیشتر درباره ی احتمال خرید دارایی‌های داج‌کوین است و تایید ماسک را را در پاسخ به چانگپنگ ژائو جدی قلمداد نمی‌کند.

آیا این ادعا عملی است؟

با آنکه بنظر می‌رسد استراتژی بالا یک شوخی باشد اما چندان هم دست نیافتنی نیست.

اخیرا تسلا اقدام به خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین نموده است، این کار نشان دهنده‌ی توانایی ماسک و شرکت‌های متعلق به او در خرید بخش قابل توجهی از ارزش بازار ۶.۵ میلیارد دلاری داج‌کوین است. بعلاوه خریداری و نگهداری این حجم از داج‌کوین در یک حساب بی اعتبار ارزش این رمز ارز را بسیار بالا خواهد برد.

با این حال توسعه‌ی یک رمز ارز برای ماسک دردسرهای قانونی و دولتی فراوانی را بهمراه خواهد داشت. حتی اگر عرضه‌ی اولیه سکه ای (ICO) از سوی ماسک صورت نگیرد و ارزش رمز ارز موردنظر تنها بر اساس شهرت وی باشد نیز توجه ناخواسته نهادهای نظارتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به سوی آن معطوف خواهد شد.

|| بیشتر بخوانید: تولد دوباره ico ها با مفهوم icto ||

در پایان می‌توان گفت که امکان چنین اقدامی از سوی ماسک  بعید باشد. با اینحال این آخرین تلاش وی در حوزه‌ی رمز ارزها نخواهد بود.

Source

https://coiniran.com/?p=43844
دکمه بازگشت به بالا