ایستگاه خبر

فروشگاه لباس متاورسی فیسبوک به‌ زودی راه‌اندازی خواهد شد

شرکت فیسبوک قصد دارد یک فروشگاه لباس دیجیتال را به‌ زودی در متاورس راه‌اندازی کند که به کاربران امکان خرید پوشاک دلخواه‌شان را برای آواتارها می‌دهد. فیسبوک معتقد است پوشاک و سایر اکسسوری‌ها بخش جدایی‌ناپذیر هویت کاربری در متاورس بوده و موجب خواهد شد تا اشخاص پول بیشتری برای مالکیت البسه‌ی دیجیتال پرداخته و آن‌ها را در سایر اپلیکیشن‌های وابسته مانند اینستاگرام استفاده کنند.

این فروشگاه که «Meta Avatars Store» نام دارد در هفته‌ی جاری آغاز به‌ کار کرده و در آن نسخه‌ی دیجیتال پوشاک برندهای مختلفی ازقبیل Balenciaga ،Prada و Thom Browne به چشم می‌خورد که می‌توان آن‌ها را برای آواتارهای سه اپلیکیشن‌ فیسبوک، اینستاگرام و مسنجر استفاده کرد. فیسبوک هنوز قیمتی برای این البسه تعیین نکرده است.

پیش‌بینی دیجیتال مِتا

متا معتقد است که طی سال‌های آتی متاورس به حدی رشد خواهد کرد که نیاز مبرمی به آیتم‌های دیجیتال در آن حس خواهد شد. این پیش‌بینی را می‌توان دلیل اصلی تغییر نام شرکت فیسبوک در اوایل سال جاری دانست که برای حمایت از تجارت متاورسی رخ داده است. مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار و مدیرعامل متا، درخصوص آیتم‌های موجود در این فروشگاه‌ها گفت:

«کالاهای دیجیتال شیوه‌ی موثری برای ابزار شخصیت خود در متاورس بوده و عامل تاثیرگذاری در پیشبرد اقتصاد خلاقانه است. از اینکه قرار است برندهای تجاری بیشتری را به این فضا معرفی و از فناوری واقعیت مجازی (VR) نیز در آن استفاده کنیم، هیجان‌زده‌ام.»

می‌توان حدس زد که منظور وی از فناوری واقعیت مجازی اپلیکیشن اصلی متاورسی Horizon Worlds باشد که به‌ طور انحصاری با هدست‌های Quest سازگار خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که مالکین البسه‌ی دیجیتال فیسبوک بتوانند آن‌ها را در این اپلیکیشن استفاده کنند.

به نظر می‌رسد که تغییر رویکرد این شرکت برای پشتیبانی همه‌جانبه از متاورس هزینه‌ی کلانی طی ۳ تا ۵ سال آتی به‌ همراه داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: حمایت مالی با ارز دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

Source

https://coiniran.com/?p=57367
دکمه بازگشت به بالا