شایان علیپور | 1396.12.25

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 8 هزار دلار (تحلیل بازار)

به گزارش کوین ایران و به نقل از کوین دسک، طبق داده های BPI ( شاخص قیمت بیت کوین) در مبادلاتی که در ساعات اولیه پنج شنبه 24 اسفند ماه انجام شد، قیمت بیت کوین به زیر 8 هزار دلار سقوط کرد. در این نوشتار به بررسی روند بازار بیت کوین و سایر رمزارز ها می پردازیم.

روند کنونی بازار بیت کوین

روند کنونی حاکی از ادامه دار بودن ضعف بازار است که از هفته گذشته شروع شد (کاهش چشمگیر تراکنش های بیت کوین). طبق آخرین تحلیل، بیت کوین روند صعودی را طی کرد و شاهد رشد موقت آن از قیمت 8500 دلار تا 9900 دلار بودیم. پس از آن با توجه به نبض ضعیف تراکنش های بیت کوین، خبر های منتشر شده و تصمیم گوگل برای ممنوعیت تبلیغات مربوط به ارز های رمزنگاری شده، شاهد کاهش قیمت هستیم.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 8 هزار دلار  (جدیدترین تحلیل بازار رمزارز ها)

Source: CoinDesk

بازار سایر رمزارز ها

سایر رمزارز ها نیز با کاهش ارزش مواجه بوده اند. به طور مثال اتر به زیر 600 دلار سقوط کرد که این نرخ، پایین ترین قیمت ثبت شده از اواخر بهمن 96 تا کنون می باشد. با توجه به داده های مربوط به قیمت اتر، این ارز هم اکنون با قیمت 588 دلار معامله می شود که نتیجه ی کاهش 4 درصدی از صبح 24 اسفند ماه است.

ارزش ریپل (XRP) نیز با کاهش همراه بود. هم اکنون ریپل با نرخ 0.65 دلار معامله می شود، این در حالی است که در اکثر ساعات امروز با قیمتی بیش از 0.70 دلار مواجه بودیم.

با توجه به داده های OnChainFX، بیست ارز اول از لحاظ حجم مبادلاتی، در 24 ساعت گذشته بیش از 10 درصد کاهش یافته اند. ارز هایی از قبیل NEO، Cardano،  Iota، Lisk، Icon و Xem با کاهش حداقل 20 درصدی رو به رو بوده اند.

طبق گزارش سایت CoinMarketCap، حجم معاملات بازار ارز های رمز نگاری شده به پایین ترین مقدار خود از 17 بهمن 96 تا کنون رسیده است.

به نظر می رسد تاثیر هک صرافی بزرگ چینی به نام Binance باعث تاثیر بر ادامه این روند نزولی است.