آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل قیمت بیت کوین، نئو (NEO) و ترون (TRON)

آیا 8500$ یک حمایت مطمئن برای بیت کوین است؟

در هفت روز گذشته شاهد کاهش چشمگیر قیمت ارز های رمزنگاری شده بوده ایم. در این میان کمترین قیمت ثبت شده برای بیت کوین (BTC) طبق داده های سایت CoinMarketCap عدد ۸۵۱۳$ می باشد. در چند روز گذشته شاهد فراز و فرود های زیادی برای بیت کوین بوده ایم ولی آیا قیمت فوق یک سطح حمایتی قوی برای بیت کوین است؟

به گزارش کوین ایران، با نگاهی به داده های موجود در میابیم که اوضاع بیت کوین چندان تغییر نکرده و همچنان تعداد تراکنش های تایید شده ، حجم مبادلات و سهم مبادلاتی ده ارز دیجیتال اول (از نظر حجم) در بازار همانند هفته ی گذشته می باشد. طبق  تحلیل هفته گذشته، با توجه به نبض ضعیف تعداد مبادلات انجام شده، بیت کوین نتوانست از سطح مقاومتی ۱۲۰۰۰$ عبور کند و به قیمتی بین ۹ الی ۱۰ هزار دلار بازگشت. خبر هک شدن صرافی بایننس (Binance) بر این افت قیمت دامن زد و شاهد ریزش قیمت تا حدود ۸۵۰۰$ بودیم.

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین (BTC)، نئو (NEO) و ترون (TRON)
Coindesk

بررسی وضعیت مبادلات BTC

در حالی که این مقاله نوشته می شود، BTC در حدود قیمت ۹۲۰۰$ معامله می شود که این قیمت نتیجه رشد ۵۰۰ دلاری ثبت شده در ۲۰ اسفند ماه می باشد. طبق داده های سایت Blockchain.info تعداد تراکنش ها همچنان در پایین ترین میزان خود در دو سال گذشته می باشد.

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین (BTC)، نئو (NEO) و ترون (TRON)
Blockchain.info

در همین حال با نگاهی به داده های سایت coin.dance مشاهده می کنیم که تعداد تراکنش ها همچنان در پایین ترین میزان در چهار سال گذشته می باشد.

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین (BTC)، نئو (NEO) و ترون (TRON)
coin.dance

افت قیمت قابل توجه سایر ارز های دیجیتال در مقابل بیت کوین

هر چند هفته ی گذشته شاهد افت قیمتی در حدود ۲۰ درصد برای بیت کوین بوده ایم؛ اما این افت قیمت، بیشترین کاهش در بازار ارز های رمزنگاری شده نبوده است. اکثر ارز های دیگر، همانند تحلیل هفته گذشته با افت قیمت بیشتری همراه بوده اند و هم اکنون نه جایگاه اول در حجم تبادلات بیت کوین مربوط به جفت ارز های BTC/USD, BTC/USDT, BTC/JPY و BTC/KRW است.

این داده ها نشان می دهند که سرمایه گذاران ترجیح می دهند کمتر سراغ سایر ارز های دیجیتال بروند. این نگرانی طبیعی است و  ناشی از عدم ثبات قیمت BTC می باشد. در ادامه برخی از بیشترین کاهش های قیمت را بررسی می کنیم.

نئو (NEO)

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین (BTC)، نئو (NEO) و ترون (TRON)

این کوین در هفته گذشته با سقوط ۳۱ درصدی همراه بود. قیمت کنونی نئو ۹۰.۵۳$ است. در اوایل سال ۲۰۱۸ شاهد ثبت رکورد ۲۰۰ دلار برای نئو بودیم که پس از آن با کاهش قیمت مواجه شدیم. در حال حاضر بیش ترین مبادلات مربوط به این کوین در صرافی بایننس (Binance) انجام می شود. لذا اخبار مربوط به این صرافی بر روی روند حرکتی نئو تاثیر به سزایی خواهد داشت.

ترون (TRON)

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین (BTC)، نئو (NEO) و ترون (TRON)

هفته گذشته شاهد افت قیمتی ۳۹ درصدی از جانب این کوین بوده ایم. قیمت کنونی ارز دیجیتال ترون ۰.۰۳۷$ است. بعد از رشد خارق العاده قیمت این ارز در اوایل سال ۲۰۱۸  شاهد روند نزولی ترون بوده ایم. این ارز تاکنون موفق به رشد مجدد و رسیدن به حوالی بالاترین قیمت خود نشده است.

تیم ترون در هفته گذشته توانست به توافقی استراتژیک با Trip.io برای توسعه صنعت گردشگری توسط تکنولوژی بلاکچین دست پیدا کند. همچنین آغاز همکاری خود با BitGuild را نیز اعلام کرد. علاوه بر این ها بنیان گذار ترون، آقای Justin Sun اخباری مربوط به تسریع در فرآیند توسعه و ساخت main net منتشر کرد.

علیرغم این اخبار مثبت، در هفته ای که گذشت شاهد افت قیمت ترون و رسیدن به قیمت ۰.۰۳$ بودیم که پایین ترین قیمت ثبت شده از ۱۹ بهمن ۹۶ تاکنون می باشد.

افزایش قیمت در کوتاه مدت

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین (BTC)، نئو (NEO) و ترون (TRON)

با توجه به کاهش قیمت هفته اخیر، اشباع فروش و بازگشت مجدد قیمت از حدود ۸۵۰۰$ میتوانیم شاهد رشد کوتاه مدت قیمت بیت کوین تا حدود ۱۰۰۰۰-۱۰۵۰۰ دلار باشیم. طبق نمودار قیمت صرافی Bitfinex که بیشترین حجم مبادلات بیت کوین را دارد، شاهد بوجود آمدن کف دوقلو (double bottom) در نمودار تایم یک ساعت بیت کوین هستیم. لذا انتظار می رود شاهد رشد موقت قیمت باشیم.

اما باید توجه داشت که طبق نکات ذکر شده از قبیل پایین بودن حجم مبادلات بیت کوین و کم تر مورد توجه قرار گرفتن این ارز که به دنبال آن می توان کم توجهی به سایر ارز های دیجیتال را نتیجه گرفت  و همچنین خبرهایی همچون فشار اخیر سیاست‌گذاران آمریکایی بر معاملات ارز های دیجیتال، ممکن است شاهد کاهش بیشتر قیمت بیت کوین باشیم.

در همین حال دولت ژاپن هفت مرکز مبادلات ارز های دیجیتال را جریمه کرده و فعالیت دو مرکز مبادلاتی از این هفت مرکز نیز متوقف‌ شده است. با این همه وزیر خزانه‌داری ژاپن گفته است که دولت به دنبال تعطیلی همه مراکز مبادلاتی نیست و دولت می‌خواهد به سایر مراکز مبادلاتی کمک کند.

توجه!

این نوشتار تنها تحلیلی از نویسنده آن است و الزاما نظر کوین ایران نیست. مسئولیت هر گونه استفاده از این نوشته برای کسب درآمد، بر عهده کاربر آن است و کوین ایران هیچ مسئولیتی در این مورد، نخواهد داشت.

https://coiniran.com/?p=19204
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x