ایستگاه خبر

کاهش چشمگیر تعداد تراکنش های بیت کوین

میانگین هفتگی تعداد تراکنش ­های روزانه بیت کوین به پایین ترین میزان در یک بازه دوساله رسید. این تعداد اخیرا به کمتر از 160000 رسیده است که پایین ترین حد از اسفند 94 تا کنون است.

همزمان با این کاهش، حجم تبادلات هفتگی بیت کوین در صرافی localbitcoins نیز به کمتر از 6000 افت کرد که کمترین میزان از بهمن 92 تاکنون است. در هفته های اخیر شاهد کاهش اساسی تعداد تراکنش های تاییده شده هستیم. طبق داده های سایت blockchain.info می توان نتیجه گرفت که میانگین هفتگی تعداد تراکنش های تایید شده از بالا ترین میزان خود یعنی 350000 در تاریخ 25 آذر 96 روند نزولی داشته و به حدود 150000 – 155000در بهمن 96 رسید.

 

کاهش چشمگیر تعداد تراکنش های بیت کوین با استناد به داده های localbitcoins
میانگین هفتگی تعداد تراکنش های تایید شده بیت کوین از اسفند 94 تا کنون

کاهش اخیر نشان می دهد که برای اولین بار از بعد از اسفند 94، آمار ها عدد کمتر از 160000 را نشان می دهند. در اسفند 94 قیمت بیت کوین بین 400 – 450 دلار متغیر بوده است.

چرخه های نوسان در بازار

کاهش چشمگیر تعداد تراکنش های بیت کوین با استناد به داده های localbitcoins
https://mises.org/wire/should-we-be-concerned-about-fall-money-velocity

برخی تحلیل گران این کاهش تعداد تراکنش ها را به منزله ی چشم اندازی نزولی برای بازار بیت کوین قلمداد می کنند.

چارلیس موریس، مدیر بخش سرمایه گذاری شرکت Newscape Capital Group، حجم معاملات را به عنوان نشانگری مهم برای تشخیص سمت و سوی قیمتی توصیف کرده است. آقای موریس اظهار داشت: “ما چرخه صعودی را گذرانده ایم و اکنون در حال وارد شدن به چرخه نزولی هستیم.”

کایل سامانی، مدیر Multicoin Capital استدلال کرده است که کاهش تعداد تراکنش ها بازتابی از عدم استفاده کسب و کار های متخلف از بیت کوین به عنوان یک شیوه پرداخت می باشد. وی ادامه داد: “بازرگانان، درگاه های پرداخت و سایت های شرط بندی در حال حذف بیت کوین به عنوان یک شیوه پرداخت هستند.”

کمترین میزان حجم مبادلات جهانی localbitcoins در چهار سال اخیر

کاهش چشمگیر تعداد تراکنش های بیت کوین با استناد به داده های localbitcoins

کاهش تعداد تراکنش ها با کاهش چشمگیر حجم مبادلات در سایت localbitcoins کاملا مطابقت دارد. داده های سایت coin.dance نشان می دهد که حجم مبادلات انجام شده در localbitcoins طی ده هفته گذشته، دو بار به کمتر از 6000 سقوط کرده است. این کاهش ها به ترتیب در هفته دوم دی ماه و هفته اول اسفند رخ داد. جالب اینجاست که رویداد کاهش در هفته دوم دی ماه، به دنبال ثبت رکورد در ارزش دلاری حجم معاملات انجام شده در localbitcoins رخ داده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا