ایستگاه خبر

اجرای موفقیت‌آمیز شبکه‌ی آزمایشی Kiln اتریوم

شبکه‌ی اتریوم یکی از آخرین مراحل آزمایش عمومی خود موسوم به ‌Kiln را آغاز کرده است، این مرحله پیش‌نیاز به‌روزرسانی مهم «Merge» و تبدیل سازوکار اتریوم به اثبات سهام (PoS) است. توسعه‌دهندگان و اپراتورهای نود اتریوم به‌روزرسانی Merge را بر شبکه‌ی Kiln آزمایش کرده و شاهد اجرای موفقیت‌آمیز آن بوده‌اند. این به‌روزرسانی پس از Kintsugi رخ می‌دهد که در دسامبر سال گذشته زمینه‌ساز اولیه‌ی مرحله‌ی Merge بود.

اجرای موفقیت‌آمیز شبکه‌ی آزمایشی Kiln اتریوم

Merge در هفته‌ی جاری شبیه‌سازی می‌شود

Marius Van Der Wijden، توسعه‌ دهنده‌ی اتریوم، پس از آغاز به‌کار Kiln در جمعه‌ی گذشته بیان داشت که اتریوم همچنان دارای سازوکار اثبات کار (PoW) است. Beacon Chain، بستر اصلی اجرایی اثبات سهام اتریوم، نیز در بیانیه‌ی ۱۳ مارس خود گفت:

«Kiln درحال حاضر به‌شکل یک شبکه‌ی اثبات کار موقت هم‌راستا با شبکه‌ی اثبات سهام اصلی ما مشغول فعالیت است. در هفته‌ی جاری نیز با شبیه‌سازی اولیه‌ی طرح Merge روبه‌رو خواهیم شد. این گام بسیار بزرگی در مهاجرت اتریوم به سازوکار PoS محسوب می‌شود.»

اجرای موفقیت‌آمیز شبکه‌ی آزمایشی Kiln اتریوم

باآنکه تاریخ مشخصی برای عرضه‌ی نهایی این به‌روزرسانی اعلام نشده است، اما طرح پیشبردی منتشر شده از اتمام آن در سه‌ ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۲ خبر می‌دهد.

نقطه‌ی عطفی برای استکینگ اتریوم

براساس اطلاعات مرورگر Beacon Chain، تاکنون ۳.۳۹ میلیون واحد ETH در این شبکه‌ی آزمایشی استیک شده‌اند و تقریبا ۱۰۵۹۷۴ اعتبارسنج مشغول فعالیت درآن هستند.

طبق داده‌های پلتفرم رهگیری Launchpad، حجم میزان دارایی‌ استیک‌شده در شبکه‌ی اتریوم از مرز ۱۰ میلیون عدد ETH فراتر رفته است. به‌طور دقیق‌تر، درحال حاضر ۱۰,۴۸۵,۲۰۶ عدد ETH در Beacon Chain استیک شده است که ارزشی معادل با ۲۷ میلیارد دلار دارند.

این رقم معادل با ارزش کل بازار اتریوم در جولای ۲۰۲۰ می‌باشد، که باتوجه به‌کاهش ۱۲ درصدی قیمت اتریوم در یک ماه گذشته میزان قابل توجهی است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای جامع اتریوم برای تازه‌کارها!

Source

https://coiniran.com/?p=50246
دکمه بازگشت به بالا