اخبار بیت کوین

چگونه برای انشعاب سخت پیش روی بیت کوین کش (BCH) آماده شویم

لزومی ندارد درباره انشعاب آتی بیت کوین کش نگران باشید چراکه گزینه ها و زمان زیادی برای آماده شدن برای این رویداد در اختیار دارید.

لزومی ندارد درباره انشعاب آتی بیت کوین کش نگران باشید چراکه گزینه ها و زمان زیادی برای آماده شدن برای این رویداد در اختیار دارید. توجه داشته باشید که این مقاله صرفا برای مقاصد اطلاعاتی تهیه شده است و نویسنده موضع گیری ای در مورد این رویداد ندارد.

بیشتر بخوانید: انشعاب (Fork)؛ مفهوم کلیدی و مهم تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده

انشعاب سخت

انشعاب سخت زمانی رخ می دهد که استخراج کنندگان (و لزوما کاربران) برای ادامه پروتکل توافق ندارند اما به استفاده از بلاک چین یا دفتر کل دائم تراکنش های قبلی ادامه می دهند. از لحاظ فنی یک انشعاب سخت یک بلوک جدید استخراج می کند اما در واقع یک زنجیره انشعاب سخت باید طولانی مدت ادامه یابد تا از نظر جامعه مورد قبول واقع شود.

چگونه برای انشعاب سخت پیش روی بیت کوین کش (BCH) آماده شویم
how to prepare for bitcoin cash hard fork/ Souece

انشعاب سخت همانند انشعاب نرم افزار است؛ جایی که کد برای ساختن محصولی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین مثال از انشعاب سخت، انشعاب بیت کوین کش از بیت کوین در سال گذشته است. بلوک های ماین شده تا آگوست ۲۰۱۷ در بلاک چین بیت کوین کش همانند بیت کوین است اما پس از آن توسعه، جامعه و خدمات بیت کوین کش تغییر کرد و حالا خودش در حال تقسیم شدن است.

بیشتر بخوانید: مروری بر حملات بازپخش و مقابله با آن ها

حمله بازپخش

حمله بازپخش زمانی اتفاق می افتد که از جزئیات تراکنش های روی بلاک چین، استفاده دیگری شود. اگر در زمان اولین انشعاب در بیت کوین کش چنین اتفاقی می افتاد، چنین چیزی رخ می داد: شما یک تراکنش روی بلاک چین انجام می دادید و پس از این که دریافت کننده جزئیات تراکنش را استفاده کرد، بدون اجازه شما روی زنجیره ی دیگر هم این اطلاعات را استفاده می کند.

در انشعاب آتی بیت کوین کش حفاظتی از حمله بازپخش اعضا وجود نخواهد داشت. در انشعاب قبلی، حفاظت از حمله بازپخش توسط تیم توسعه دهنده یا دیگران ایجاد شد.

چگونگی آماده شدن در برابر حملات بازپخش

زمانی که انشعاب اتفاق می افتد، توصیه می شود هیچ تراکنشی انجام ندهید. باید تصمیم بگیرید کدام ورژن بیت کوین کش برای استفاده و نگهداری در کیف پول های فعلی در زنجیره اولویت دارد. سپس باید نسخه دیگر را نصب کنید تا کوین های روی زنجیره را بدست آورید. تا زمانی که کوین ها روی زنجیره ارزیابی می شوند، نباید از آنها استفاده کنید؛ توسعه دهندگان باید همه آدرس های جدید را به زنجیره ی خود بیاورند. به این ترتیب، ریسک حمله بازپخش از بین خواهد رفت زیرا کوین های جدید در حساب های مجزایی بین زنجیره ها نگهداری می شوند. شکست در انجام این کار، کاربر را در معرض ریسک بازپخش قرار می دهد.

چگونه برای انشعاب سخت پیش روی بیت کوین کش (BCH) آماده شویم
how to prepare for bitcoin cash hard fork/ Source

بخاطر کمبود محافظت نسبت به حمله بازپخش برای کاربران جدید باید کارهایی برای محافظت از خودتان انجام دهید. روش دیگری وجود دارد که در آن شما از سرمایه ها روی هیچکدام از زنجیره ها محافظت نمی کنید و با این سناریو می توانید آسوده باشید. حتی اگر کسی به تراکنشی که برایش فرستادید، حمله بازپخش انجام داد، شما در امان خواهید بود.

بیشتر بخوانید: صعود بیت کوین کش به دنبال پشتیبانی Binance از انشعاب سخت آن

گزینه جایگزین: کیف پول مدیریت شده صرافی

کاربرانی که بیش از حد نگران هستند و از لحاظ فنی مطمئن نیستند که بتوانند کوین هایشان را انتقال دهند، می توانند تمام بیت کوین کش هایشان را به یک صرافی رمز ارز بفرستند که اعلام کرده از انشعاب حمایت می کند. در این صورت کوین های ورژن جدید به طور خودکار به شما تعلق پیدا می کند. سپس هرکدام از کوین ها را که بخواهید می توانید پس از انجام کامل فورک برداشت کنید.

بیشتر بخوانید: امکان ترید قبل از انشعاب برای بیت کوین کش در صرافی Poloniex

بطور بالقوه، حتی ممکن است بیت کوین کش به سه ورژن منشعب شود که هر سه توسط استخراج کنندگان حمایت می شوند.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image

https://coiniran.com/?p=25752
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x