آموزش بلاکچینبلاکچین

انشعاب (Fork)؛ مفهوم کلیدی و مهم تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده

در این کتابچه به تعریف انواع انشعاب (Fork)، خطرات و راه های مقابله و بحث برانگیزترین انشعاب های انجام شده و پیش روی بیت کوین و اتریوم می پردازیم.

انشعاب در واقع یک نوع تغییر وضعیت در بلاک‌ چین است که منجر به واگرایی در زنجیره بلاک‌ چین می‌ شود؛ بطوریکه، از آن پس یک بخش شبکه نگاه متفاوتی نسبت به بخش دیگر و تاریخچه زنجیره خواهد داشت. انشعاب‌ ها در واقع تغییراتی در پروتکل‌ ها و قانون‌گذاری‌ های شبکه‌ های بلاک‌ چین هستند که باعث تغییر در قوانین قبلی حاکم بر آن‌ ها می‌ شوند. ماهیت فورک رمز ارز ها، در واقع ارتقاء پروتکل‌ های حاکم بر رفتار شبکه بلاک‌ چین آن‌ هاست.

انشعاب (Fork)؛ مفهوم کلیدی و مهم تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده
Blockchain fork

در این کتابچه به تعریف انواع انشعاب شامل انشعاب طبیعی، انشعاب از طریق یتیم کردن بلاک ها، فورک سخت ناسازگار، فورک سخت نیمه سازگار، انشعاب سخت سازگار، انشعاب نرم و انشعاب نرم فعال شده توسط کاربران (UASF) می پردازیم. همچنین خطرات فورک و راه های مقابله با آنها و بحث برانگیزترین انشعاب های انجام شده و پیش روی رمز ارز های بیت کوین و اتریوم را بررسی می کنیم.

نظرات برخی از پیشتازان این حوزه در مورد اثرات فورک بر جامعه، تکنولوژی و اقتصاد بلاک چین نیز در این کتابچه گردآوری شده است.

انشعاب (Fork)؛ مفهوم کلیدی و مهم تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده
Blockchain-fork

به طور خلاصه فورک ها می‌ توانند گیج‌ کننده باشند، و بهتر است که شخصا به بررسی دلایل پشت آن‌ ها بپردازید. بعد از اینکه فهمیدید چرا، توسط چه کسانی و چگونه این فورک ها اتفاق می‌ افتند، می‌ توانید تصمیم بگیرید که آیا موافق آن‌ ها هستید یا خیر.

به عنوان یک سرمایه‌ گذار، شما باید بتوانید تشخیص دهید کدام رمز ارز پرسودتر می‌ باشد و جدای از مزایای مادی، کدام یک از نظر فنی برتری دارد. برای مثال، بیت‌ کوین یک پروتکل متن‌ باز است و هر کسی می‌ تواند آن را منشعب کند، اما این به این معنا نیست که جامعه بیت‌ کوین از تمام رمز ارز های جدید حاصل از فورک آن پشتیبانی می‌ کند.

اساسا، ماهیت آزاد بازار و شما تصمیم گیرنده این هستید که کدام بلاک‌ چین، باعث پیشرفت و افزایش آزادی در اقتصاد جهان شده و وضعیت اقتصادی حال حاضر را  دگرگون می‌ سازد.

Invalid URL for PDF Viewer

بیشتر بخوانید: هش (hash) به زبان ساده

 
لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما و دیگر خوانندگان کوین ایران به اشتراک بگذارید. همچنین برای دسترسی به سایر کاتالوگ های آموزشی اینجا کلیک کنید.

  

https://coiniran.com/?p=24769
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x