ایستگاه خبر

برخی از مهم‌ترین رخداد‌های اکوسیستم دیفای در سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ سال رخداد‌های مهم بود. این موضوع برای اکوسیستم دیفای نیز صادق است. در سال ۲۰۲۰، بازار دیفای شاهد بسته شدن کوین پایدار SAI ، اوج گرفتن روند زراعت بازده و عبور چندین پروتوکل دیفای از مرز یک میلیارد دلار ارزش قفل شده، بود.

سایت خبری Theblockcrypto، به صورت اجمالی تعدادی از این اتفاقات مهم را مرور کرده است:

راه‌اندازی توکن UNI

در روز ۱۶ سپتامبر، صرافی غیرمتمرکز یونی‌سوآپ توکن حکم‌رانی پروتوکل خود را راه‌اندازی کرد. در چندین مقطع، حجم معاملات در یونی‌سوآپ حتی از از حجم معاملات صرافی بزرگی چون Coinbase فراتر رفت.

||بیشتر بخوانیم: صرافی یونی سوآپ و معرفی توکن UNI

راه‌اندازی سوشی‌سوآپ

این پروتوکل به عنوان یک انشعاب از صرافی غیرمتمرکز یونی‌سوآپ در ماه آگوست راه‌اندازی شد. سوشی‌سوآپ با استفاده از توکن حکم‌رانی خود برای تأمین کنندگان نقدینگی در پروتوکل یون‌سوآپ ایجاد انگیزه کرد تا نقدینگی را از آن صرافی غیرمتمرکز به سوی پروتوکل خود سوق دهد.

توزیع توکن‌های COMP بین کاربران

بستر وام‌دهی غیرمتمرکز Compound توکن‌های COMP را بین کاربران خود توزیع کرد. آن‌‌ها با این کار کنترل کامل این پروتوکل را به جامعه خود واگذار کردند. این برنامه در روز ۱۵ ژوئن رنگ واقعیت به خود گرفت. با توزیع توکن‌‌های COMP این پروتوکل به سرعت تبدیل به بزرگترین پروژه در اکوسیستم دیفای شد.

زراعت بازده و Yearn.Finance

شور و اشتیاق به زراعت بازده با معرفی پروتوکل Yearn.Finance فراتر از پیش‌بینی‌ها بود. این پروتوکل در ۱۷ جولای راه‌اندازی شد. زراعت بازده یعنی یافتن بهترین بازدهی در جهان دیفای با سرمایه‌گذاری وجوه سپرده‌ها درانواع پروتوکل‌های اکوسیستم دیفای.

|| بیشتر بخوانیم: منظور از yield farming در دیفای چیست؟ معرفی مهمترین پروتکل‌ها

WBTC

بیتکوین بسته بندی شده یا همان WBTC به بیش از یک میلیارد دلار رسید. این توکن یک توکن استاندارد ERC20 اتریوم است که ارزش آن به بیتکوین متصل است. این توکن به دارندگان بیتکوین اجازه می‌دهد به اکوسیستم دیفای که بر اساس اتریوم است، دسترسی پیدا کنند. ۱۵ آگوست روزی بود که عرضه توکن‌های WBTC از مرز یک میلیارد دلار گذشت.

|| بیشتر بخوانیم: سرمایه گذاری در دیفای ، تمام آنچه که باید از پیش بدانید!

https://coiniran.com/?p=42797
دکمه بازگشت به بالا