ایستگاه خبر

هکرهای هارمونی شستشوی اتریوم‌های دزدیده شده را شروع کردند!

به گفته PeckShield، هکرهایی که مسئول سرقت ۱۰۰ میلیون دلار آلتکوین از پل Horizon پروتکل هارمونی هستند، شروع به شستشوی وجوه کرده‌اند.

بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت امنیت بلاکچین، هکرها سه تراکنش از آدرس مورد استفاده در هک ۲۳ ژوئن به مبلغ ۳۰ هزار اتریوم (حدود ۳۶ میلیون دلار) به سرویس میکسر Tornado Cash ارسال کردند. ۶۴ میلیون دلار هنوز در کیف پول اتریوم هکر است.

هارمونی یک بلاکچین اثبات سهام لایه ۱ است که در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد. پل Horizon آن به کاربران امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال را بین بلاکچین‌هایی مانند شبکه هارمونی و اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس و بیت کوین ارسال کنند.

سرویس‌های میکسر کریپتو به کاربران امکان می‌دهند که منشاء ارزهای دیجیتال خود را با ادغام مقادیر قابل توجهی از سکه‌ها در یک استخر و «اختلاط» آن‌ها پنهان کنند، فرآیندی که معمولاً برای شستن توکن‌های به‌دست‌آمده از راه غیرقانونی استفاده می‌شود.

در هک روز پنجشنبه، ۱۰۰ میلیون دلار در اتریوم Wrapped (WETH)، AAVE، SUSHI، DAI، Tether (USDT) و USD Coin (USDC) به سرقت رفت و سپس با اتریوم مبادله شد. اگرچه در ابتدا به عنوان سوءاستفاده از پروتکل هارمونی گزارش شد، اما از آن زمان این شرکت اعلام کرد که «هیچ مدرکی مبنی بر نقض کدهای قرارداد هوشمند ما یا آسیب‌پذیری در پلتفرم Horizon پیدا نکرده است.»

هک پروتکل هارمونی آخرین مورد از سرقت‌های چند میلیون دلاری است که پروتکل‌های DeFi را هدف قرار می‌دهد. در ماه مارس، هکرهای مرتبط با کره شمالی ۶۲۲ میلیون دلار از زنجیره جانبی اتریوم Axie Infinity به نام رونین (Ronin) سرقت کردند.

پس از هک، هارمونی به کاربران خود اطمینان داد که سرقت بر پل BTC آن تأثیری نداشته است و این شرکت با مقامات ملی و متخصصان پزشکی قانونی برای شناسایی مقصر و بازیابی وجوه همکاری می‌کند. علاوه بر این هارمونی تدابیر امنیتی خود را افزایش داد.

استفان تسه، بنیانگذار Harmony در توییتی نوشت:

ما پل اتریوم Horizon را به مولتی سیگ ۴ از ۵ منتقل کرده‌ایم. و به اقدامات خود برای تقویت بیشتر عملیات و امنیت زیرساخت ادامه خواهیم داد.

 

پیشنهاد مطالعه: آموزش پل زدن با پلتفرم‌های بریج

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=57392
دکمه بازگشت به بالا