ایستگاه خبر

صندوق دیفای Grayscale در دسترس سرمایه‌گذاران عمومی قرار می‌گیرد!

شرکت مدیریت سرمایۀ Grayscale صندوق دیفای خود را تحت عنوان DEFG در دسترس عموم قرار داد، این محصول تجاری از طریق معاملات فرابورس (OTC) قابل استفاده است.

این صندوق که نخستین بار در جولای 2021 (تیر 1400) راه‌اندازی شد تنها به سرمایه‌گذاران خصوصی تعلق داشت. با این وجود Grayscale در روز گذشته تصمیم گرفت تا خرید و فروش سهام DEFG را در دسترس بخش عمومی نیز قرار دهد.

سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید یکی از 233960 سهم DEFG به سبد متنوعی از دارایی‌های دیفای دسترسی داشته باشند. طبق اظهارات Grayscale این صندوق درحال حاضر شامل توکن‌های یونی‌سوآپ، آوه، Maker، Curve و کامپاند است.

صندوق فوق با استفاده از شاخص انتخابی دیفای (DFX) ارزش دارایی‌های تشکیل‌دهندۀ خود را در فواصل سه ماهه ارزیابی و تنظیم خواهد کرد. با راه‌اندازی این صندوق دیفای، تعداد محصولات سرمایه‌گذاری Grayscale به 15 عدد رسیده است که صندوق بیت‌کوین (GBTC) همچنان محبوت‌ترین آن‌هاست.

تخفیف معاملاتی صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌کوین Grayscale

سهام صندوق GBTC که با رهگیری قیمت بیت‌کوین فعالیت می‌کند طی هفته‌های اخیر و با تلاطم شدید بازار با 49.2 درصد تخفیف به خریداران عرضه شده است. با ریزش 63 درصدی هر واحد از بیت‌کوین در سال میلادی جاری، صندوق GBTC نیز تا 74 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است.

شاید بتوان گفت که تخفیف معاملاتی BGTC ارتباط مستقیمی با محدودیت‌های سرمایه‌گذاری موجود در سر راه این شرکت مدیریت دارایی دارد. امتناع پیوستۀ Grayscale از افشای ذخایر دارایی خود موجب شده است که کاربران تصور کنند درپی انحلال FTX این موسسه نیز با خطر نقدینگی مواجه باشد.

پیشنهاد مطالعه: کاربرد بلاکچین در حفاظت از حق کپی رایت و حقوق مالکیت دارایی معنوی

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا