ایستگاه خبر

راه‌اندازی تیم دارایی‌های دیجیتال ازسوی Google Cloud

Google Cloud که ارائه‌دهنده‌ی خدمات ذخیره‌سازی آنلاین است، به‌طور فزآینده‌ای مشغول بررسی فناوری‌های غیرمتمرکز بوده و تیم ویژه‌ای جهت توسعه‌ی دارایی‌های دیجیتال و بلاک‌چین تشکیل داده است.

درحال حاضر چندین سرویس‌دهنده‌ی خدمات ذخیره‌سازی ابری مبتنی بر بلاک‌چین همچون Filecoin و Sia وجود دارند. این دو سرویس از بلاک‌چین برای ارتباط افراد خواهان فضای ابری استفاده کرده و هزینه‌های لازم را برای خرید طرح‌های پیشنهادی به افرادی که فضای لازم را فراهم می‌کنند، می‌پردازند. درنتیجه دسترسی به اطلاعات موجود در فضای غیرمتمرکز حتی درهنگامی که یکی از طرفین از شبکه خارج شود، ازبین نخواهد رفت.

درمقایسه با راهکارهای فوق، رویکرد Google Cloud وسیع‌تر بوده و سعی در ارائه‌ی خدمات مبتنی بر بلاک‌چین برای ایجاد، تراکنش، ذخیره‌ی ارزش و عرضه‌ی محصولات ابری دارد.

گوگل بر فراز امواج بلاک‌چین

شرکت گوگل با انتشار یک پست رسمی از تکامل چشمگیر صنعت بلاک‌چین سخن گفته و علاقه‌ی خود را برای سهیم بودن در این تحولات بیان کرد. گوگل از دست‌آوردهای موجود در این حوزه به‌عنوان منبع الهامی برای تیم فناوری خود یاد کرده است.

این شرکت خاطرنشان کرد که تیم دارایی‌های دیجیتال Google Cloud برپایه‌ی یاری رساندن به مشتریان خود درخصوص دسترسی و پشتیبانی از شبکه‌های بلاک‌چینی آینده شکل گرفته است.

استفاده‌ی غول‌های فناوری از بلاک‌چین

توسعه‌ی روزافزون فناوری بلاک‌چین و جریان پایدار سرمایه‌گذاری نهادی در استارت‌آپ‌های وابسته به آن از نظر غول‌های فناوری مخفی نمانده است.

پیش از آنکه شرکت گوگل تیم جدید Google Cloud را برای توسعه‌ی دارایی‌های دیجیتال شکل دهد، همکاری‌های تنگاتنگی با صرافی‌های Coinbase و Bakkt داشته و بر سازگاری با سایر پروتکل‌ها ازجمله Chainlink نیز تمرکز داشته است.

گوگل تنها حاضر این حوزه نیست و غول تجارت الکترونیک جهان یعنی شرکت آمازون نیز درپی استخدام متخصصان ویژه‌ای برای رهبری واحد ارز دیجیتال و محصولات بلاک‌چینی خود است.

شرکت فناوری Tencent نیز با خرید واحد گیمینگ شیائومی یعنی Black Shark، قصد دارد تا سلطه‌‌ی خود در فضای متاورس را تقویت نماید.

پیشنهاد مطالعه: ایجاد برنامه‌های کاربردی ترکیبی بلاک‌ چین/فضای ابری با اتریوم و گوگل کلود

Source

https://coiniran.com/?p=49519
دکمه بازگشت به بالا