ایستگاه خبر

صندوق ۴۰۰ میلیون دلاری Framework Ventures به توسعۀ بازی‌های بلاک‌چین، وب۳ و دیفای اختصاص خواهد یافت

موسسه‌ی سرمایه‌گذاری پرمخاطره‌ی Framework Ventures از اختصاص صندوق کریپتوی ۴۰۰ میلیون دلاری خود جهت توسعه‌ی بازی‌های بلاک‌چین، وب۳ و دیفای خبر داد. نیمی از این بودجه به بهبود فضای بازی‌های مبتنی بر فناوری بلاک‌چین و باقیمانده به پروژه‌های نسل سوم اینترنت (Web3) و امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) تعلق خواهد گرفت.

سرمایه‌گذاری در بازی‌های کریپتو

براساس اعلام این موسسه در روز گذشته، صندوق مذکور که «FVIII» نام دارد مجموع دارایی‌های تحت مدیریت Framework Ventures را تا ۱.۴ میلیارد دلار افزایش می‌دهد.

این شرکت در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) فعالیت‌اش را به‌عنوان سرمایه‌گذار حوزه‌ی دیفای آغاز کرد و ارزش Framework Ventures در آن زمان تنها ۱۰۰ میلیون دلار بود و در پورتفولیوی انتخابی‌اش چین‌لینک (Chainlink)، آوه (Aave) و گرف (Graph) وجود داشتند. لازم به‌ذکر است که حجم دارایی‌های موجود در پروتکل‌های دیفای در آن زمان ۱ میلیارد دلار بوده است.

در آن زمان Framework Ventures پیش‌بینی می‌کرد که دیفای به‌زودی با استقبال عمومی گسترده‌ای روبه‌رو خواهد شد و اکنون حسی مشابه را به بازی‌های بلاک‌چین دارد. این موسسه سه‌شنبه‌ی گذشته در یک توئیت گفت:

«به‌عقیده‌ی ما بازی‌های بلاک‌چین پرطرفدارترین فرصت موجود صنعت کریپتو در دهه‌ی پیش‌رو خواهد بود، ما برای حضور پررنگ در این حوزه خود را آماده می‌کنیم».

صنعت بازی‌های ویدئویی، با داشتن ۳ میلیارد بازیکن فعال ماهانه، درحال حاضر عظیم‌ترین رسانه‌ی جهانی است. بسیاری از توسعه‌دهندگان حوزه‌ی رمز ارز به‌اهمیت این موضوع پی برده و به‌وسیله‌ی مدل‌ بازی‌های درآمدزا (play-2-earn) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) سعی در ادغام این صنعت مهم با فناوری بلاک‌چین کرده‌اند.

تیم Framework Ventures مدعی شد که صدها توسعه‌دهنده درحال ساخت چندین عنوان بازی هستند و پیش‌بینی کرد که مدل بازی‌های درآمدزا (P2E) با بازی‌های مهم و پرهزینه ادغام خواهند شد.

Framework Ventures هم‌اکنون در دو پروژه‌ی مهم Stardust و Illuvium سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت از سایر صندوق‌های دیگر درخواست کرده است که برای مشارکت در توسعه‌ی این پروژه‌ها به‌آن ملحق شوند.

پیشنهاد مطالعه: نحوه کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

Source

https://coiniran.com/?p=50743
دکمه بازگشت به بالا