ایستگاه خبر

واشنگتن‌پست: لزوم دخیل بودن سیاست‌های فدرال در صعود قیمت بیت‌کوین

در گزارش حاصله از واشنگتن‌پست آمده است: «منطقی ترین دلیل برای نظارت بر افزایش قیمت بیت‌کوین در نظر گرفتن ریسک‌های احتمالی موجود در پایبندی فدرال رزرو به سیاست‌های نرخ بهره‌ی صفر است.»

در ادامه‌ی سرمقاله ای که واشنگتن‌پست در روز شنبه منتشر نمود اینگونه آمده است:

«فدرال رزرو و سازمان‌های تنظیم کننده بهتر است بر عواقب سیاست‌های مالی و پولی خود نظارت بیشتری داشته باشند. یکی از این سیاست‌ها کمبود ناشی از فرصت‌های مناسب است که افراد را به سمت سرمایه گذاری‌های سوداگرانه مانند بیت‌کوین سوق داده است.»

رونمای کلی

تیم تحریریه‌ی واشنگتن‌پست ضمن رد کردن احتمال جایگزینی ذخایر خزانه‌ی دلار آمریکا توسط بیت‌کوین در آینده‌ی نزدیک، معتقد است منطقی ترین دلیل برای نظارت بر افزایش قیمت بیت‌کوین در نظر گرفتن ریسک‌های احتمالی موجود در پایبندی فدرال رزرو به سیاست‌های نرخ بهره‌ی صفر است.

در این مقاله تلاش فدرال رزرو برای تقویت اقتصاد دوران پسا-کرونایی با تشویق سرمایه گذاران جهت انتقال دارایی‌های خود در فعالیت‌های اشتغال‌ زا بجای انباشت بی‌حاصل آن در بانک‌ها و اوراق بهادار موجه توصیف شده است. همچنین دلیل اشتیاق شمار زیادی از افراد را برای سرمایه گذاری در بازارهای پر مخاطره‌ از جمله «بیت‌کوین» را فقدان فرصت‌های مناسب سرمایه گذاری برشمرده است.

توییت ماسک

واشنگتن‌پست در ادامه‌ی مقاله توییت ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در روز جمعه را نقل قول نمود: «هنگامی که ارزهای فیات با سود واقعی منفی مواجه شوند، تنها یک ابله به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری دیگر نخواهد بود.»

ایلان ماسک در این توییت سعی در توضیح سرمایه گذاری شرکت  ۱.۵ میلیارد دلاری شرکتش در بیت‌کوین داشته است. بهتر است بدانیم که در این مقاله به قسمت دوم این توییت مبنی بر «بیت‌کوین هم تقریبا به اندازه ارزهای فیات مزخرف است.» اشاره ای ننموده است. به کلمه‌ی کلیدی «تقریبا» دقت کنید!

واشنگتن‌پست: لزوم دخیل بودن سیاست‌های فدرال در صعود قیمت بیت‌کوین

در پایان این مقاله با استدلال به دیدگاه وزیر جدید خزانه داری ایالات متحده، جَنِت یِلن (Janet Yellen)، مبنی بر لزوم نظارت بر بازارها در راستای چگونگی اجرای این سیاست‌ها خاتمه یافت:

«ما از نهادهای نظارتی خواستاریم تا بازارهای کسب و کار را از پیامدهای واقعی سیاست‌های پولی و مالی حاضر، خواه مثبت خواه منفی، خواه مشخص خواه نامشخص، آگاه نمایند.»

پیشنهاد مطالعه: اراده‌ی غیرقابل توقف بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=43932
دکمه بازگشت به بالا