ایستگاه خبر

بوسه‌ی اتریوم بر ۲ هزار دلار

قیمت اتریوم از آغاز سال دو برابر شده است.

دیگر نیازی به جشن گرفتن برای رسیدن قیمت اتریوم به ۱۹۹۹ دلار نیست؛ چون اتریوم این قیمت را هم رد کرد.

دومین رمز ارز جهان از نظر ارزش بازار یعنی اتر (ملقب به اتریوم ETH) برای اولین بار امروز به رقم ۲ هزار دلار رسید. این رقم نشان دهنده رشد ۱۶۸ درصدی این ارز از آغاز سال تا کنون است. بیت کوین که ارزش بازار بالاتری را نیز داشته است، در مدت زمان یکسان تنها ۹۳ درصد رشد کرده است.

این رشد اتریوم متاثر از حداقل دو عامل است.

اول، سرمایه گذاری موسسات و خریداران در بیت کوین که به افزایش تمایل برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال منجر شده است. از آغاز سال تاکنون، همانطور که بیت کوین از ۳۶ هزار دلار به قیمت کنونی‌اش یعنی ۵۶ هزار دلار رسیده است، تنها دو ارز در نمودار ۵۰ ارز Nomic ارزش خود را از دست داده‌اند: ارز تازه معرفی شده به نام ERC20 HEX و ارز Compound Dai. سی و چهار ارز دیگر که اتر نیز شامل آن‌هاست، از نظر قیمت دو برابر شده‌اند.

دوم، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، که بیشتر آن بر بستر بلاکچین اتریوم کار می‌کند، رشد کرده است. بعد از گذشت چندین سال از جستجو برای یک برنامه‌ی کاربردی، به نظر می‌رسد که DeFi‌ می‌تواند به افراد اجازه دهد تا بر بستر او به قرض گرفتن، گرفتن سود دقیق و تغییر و جابجایی دارایی‌ها بدون گذر کردن از مسیر موسسات مالی، مشغول شوند.

DeFi Pulse بیشتر از ۷۰ ارز مختلف که جزو برنامه‌ی DeFi و بر بستر اتریوم هستند را می‌تواند رهگیری کند، ارزش تمام سرمایه‌ای که در این برنامه وجود دارد را بالای ۴۲ میلیارد دلار اندازه‌گیری کرده است.

پیشنهاد مطالعه: استخراج اتریوم با کامپیوتر

Paul Veradittakit یکی از شرکای موسسه crypto VC در Pantera Capitol می‌گوید: رسیدن اتریوم به ۲ هزار دلار تایید کننده‌ی مقیاس پذیری برنامه های مربوط به DeFi و NFT است که رشد پر سرعتی را تجربه می‌کنند و اثبات می‌کند که می‌تواند در ساختن برنامه‌های غیرمتمرکز حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. تمام این اتفاقات به مرور منجر به ایجاد یک طبقه مجزا در دارایی‌های موسساتی شود.

در نهایت از نظر دارایی‌های موسساتی ابزارهای مالی زیادی بر بستر اتریوم برای سرمایه‌گذاران وجود دارد. از Graysclae Ethereum Trust‌ در آمریکا گرفته تا ۳iQ’s Ether Fund در صرافی اوراق بهادار تورنتو.

Jordan Spence مدیر ارشد فروش در بخش مدیریت کیف پول MyCrypto گفته است که ترکیب چند عامل منجر به این اتفاق شده است: حرکت رو به بالای قیمت به معنای اوج تلاش تمام صنایع است که در چند سال گذشته صورت گرفته و افراد بیشتری در جریان این حرکت قرار گرفته و تمایل برای همکاری دارند.

این قیمت هنوز جای رشد بیشتری را دارد.

همانطور که Spence نیز گفته است: ما تا کنون رشد زیادی را در میان اتریوم و DeFi دیده‌ایم و با راه اندازی کامل پروژه‌ی ETH2.0 پیشرفت‌های بیشتری نیز در راه است.

پروژه‌ی ETH2.0 نوعی برنامه برای سرمایه گذاری در شبکه‌ی امروزی است که سال گذشته راه اندازی شد ولی هنوز به طور کامل در چرخه قرار نگرفته است. اگرچه امید دوست داران اتریوم به این است که این پروژه مشکلات تراکم شبکه اتریوم را حل می‌کند و اجازه می‌دهد تا شبکه با سرعت بیشتر و روان‌تر به جابجایی دارایی‌ها بپردازد. همچنین باعث حذف نیاز به استفاده از دیگر شبکه‌های بلاکچین برای انتقال دارایی‌ها می‌شود.

با توجه به تمام اتفاقاتی که در حال رخ دادن است، Spence گفته است که ما وارد قیمت ۲ هزار دلار شدیم و برای هدف‌های بعدی نیز گفته است: در نهایت این سطح جدید قیمتی برای اتریوم ممکن است کمتر از ۲ هزار دلار باشد اما دیدن ارقام مختلف، چه بیشتر و چه کمتر از این قیمت دیگر من را شگفت زده نخواهد کرد.

source

https://coiniran.com/?p=43909
دکمه بازگشت به بالا